Liga szwajcarska - 19. kolejka Super League: FC Thun - FC Sion 2-1 (2-0)

W starciu 19. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Thun zwyciężył z Sionem 2-1 (2-0). Mecz na Stockhorn Arena obejrzało 4 401 widzów.

19. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-01-26 16:00 | Stadion: Stockhorn Arena | Widzów: 4401 | Arbiter: L. Tschudi
E. Lenjani 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki jedenastka Sionu wygrała 29 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Miguel Castroman.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Thun w czwartej minucie spotkania, gdy Matteo Tosetti strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Miguel Castroman.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Sionu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Seydou Doumbię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jan Bamert. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stefana Glarnera z Thun, a w 64. minucie Quentina Maceirasa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Patrick został zmieniony przez Filipa Stojilkovica.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie gola kontaktowego strzelił Ermir Lenjani.

Chwilę później trener Thun postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Kenan Fatkic, a murawę opuścił Nicolas Hasler. W 78. minucie Ermir Lenjani został zmieniony przez Itaitingę, co miało wzmocnić zespół Sionu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Salanovicia na Niasa Heftiego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Chris Kablan z jedenastki gospodarzy.

Drużynie Sionu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Thun.

Kevin Fickentscher
61′ Stefan Glarner
Jan Alexandre Bamert46′
71′ Nicolas Hasler
Mickaël Facchinetti
90′ Chris Kablan
Ermir Lenjani  70′ 78′
Nicola Sutter
Quentin Maceiras Pralong64′
Leonardo Bertone
Jean Ruiz
 3′ Miguel Castroman Aragundi
Anto Grgić
85′ Dennis Salanović
Pajtim Kasami
Basil Stillhart
Xavier Laglais Kouassi
 4′ Matteo Tosetti
Alexandre Song
71′ Kenan Fatkić
Cleilton Monteiro da Costa78′
85′ Nias Hefti
Seydou Doumbia46′
Saleh Chihadeh
Filip Stojilkovic64′

Przewaga drużyny Sionu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Sionu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.