Liga szwajcarska - 18. kolejka Super League: FC Lugano - BSC Young Boys 0-0

15 grudnia na Stadio di Cornaredo odbyło się starcie 18. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lugano i Young Boys Berno. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 3 062 widzów.

18. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-12-15 16:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 3062 | Arbiter: L. Tschudi
FC Lugano
BSC Young Boys
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół Young Boys Berno wygrał aż 14 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko dziewięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Estebanowi Petignatowi z Young Boys Berno.

W 59. minucie kartkę dostał Linus Obexer, piłkarz gospodarzy. W 62. minucie Esteban Petignat został zastąpiony przez Nicolasa Ngamaleu.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Roger Assalé wszedł za Feliksa Mambimbiego. W 77. minucie kartkę dostał Christopher Martins z jedenastki gości. Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marvina Spielmanna wszedł Frederik Hillesborg, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Young Boys Berno utrzymać remis.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Domen Czrnigoj, Franklin Sasere, a na ich miejsce weszli Numa Lavanchy, Carlinhos.

David von Ballmoos
90′ Numa Lavanchy
Nicolas Sandro Bürgy
Ákos Kecskés
Saidy Janko
Mijat Marić
Jordan Lotomba
59′ Linus Max Obexer
Marvin Spielmann79′
90′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Ulisses Alexandre Garcia Lopes
90′ Domen Czrnigoj
Roger Claver Djapone Assalé72′
90′ Franklin Olanitori Sasere
Jean-Pierre Nsame

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Young Boys Berno pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Young Boys Berno w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.