Liga szwajcarska - 17. kolejka Super League: Neuchâtel Xamax - FC Lugano 1-1 (1-0)

7 grudnia na Stade de la Maladière odbył się mecz 17. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Neuchâtel i Lugano. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 782 widzów.

17. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-12-07 19:00 | Stadion: Stade de la Maladière | Widzów: 4782 | Arbiter: A. Jaccottet
Neuchâtel Xamax
FC Lugano
1
1
R. Nuzzolo 3'
O. Custodio 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Neuchâtel wygrała aż 12 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Neuchâtel nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Raphaël Nuzzolo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pietro Di Nardo.

Między 12. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Neuchâtel.

W 46. minucie kartką został ukarany Ákos Kecskés, piłkarz Lugano. Drugą połowę zespół Neuchâtel rozpoczął w zmienionym składzie, za Marcisa Ošsa wszedł Arbenit Xhemajli.

Niedługo później trener Neuchâtel postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Marena Haile-Selassiego. Na boisko wszedł Samir Ramizi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Gaëtanowi Karlenowi z Neuchâtel. W 66. minucie Eloge Yao zastąpił Nicolę Dalmontego.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oliviera Custodio z Lugano, a w 72. minucie Igora Đuricia z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Neuchâtel długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 70 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Olivier Custodio. Między 80. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Pietro Di Nardo został zmieniony przez Charles'a Doudina, co miało wzmocnić drużynę Neuchâtel. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Holendra na Domena Czrnigoja. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Noam Baumann
72′ Igor Đurić
Numa Lavanchy
Mike Gomes
Fabio Daprelà87′
80′ André Luís Neitzke
Ákos Kecskés46′
46′ Marcis Ošs
Linus Max Obexer
Léo Louis Seydoux
Eloge Yao66′
63′ Maren Haile-Selassie
Marco Aratore39′
80′ Pietro Di Nardo
Olivier Custodio Da Costa  73′ 69′
23′ Freddy Mveng Mbezele
Miroslav Czovilo12′
65′ Gaëtan Karlen
Bálint Vécsei
 3′ Raphaël Nuzzolo
Filip Holender87′
Mattias Minder
David da Costa81′
Janick Kamber
Fulvio Sulmoni
46′ Arbenit Xhemajli
Domen Czrnigoj87′
80′ Charles Andre Doudin
Stefano Alessandro Guidotti
Liridon Mulaj
Sandi Lovric
63′ Samir Ramizi
Nicola Dalmonte66′
Taulant Seferi
Franklin Olanitori Sasere

Przewaga jedenastki Lugano w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Lugano, a w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Zespół Neuchâtel w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.