Liga szwajcarska - 17. kolejka Super League: FC Thun - FC Sankt Gallen 1879 1-4 (0-2)

W spotkaniu 17. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Thun przegrała z Sankt Gallen 1-4 (0-2). Mecz na Stockhorn Arena obejrzało 5 915 widzów.

17. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-12-08 16:00 | Stadion: Stockhorn Arena | Widzów: 5915 | Arbiter: S. Klossner
J. Guillemenot 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 61 starć jedenastka Sankt Gallen wygrała 27 razy i zanotowała 22 porażki oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Gallen w trzeciej minucie spotkania, gdy Boris Babic zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Miro Muheim.

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Boris Babic z Sankt Gallen. Bramka padła po podaniu Ermedina Demirovicia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simone Rappa z Thun, a w 58. minucie Jordiego Quintillę z drużyny przeciwnej. Trener Sankt Gallen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeremego Guillemenota. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ermedin Demirović. Posunięcie trenera było słuszne. Jeremego Guillemenota strzelił czwartego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Cédric Itten. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Silvan Hefti.

W 69. minucie Saleh Chihadeh został zastąpiony przez Dennisa Salanovicia. Po chwili trener Thun postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Ridge Munsy, a murawę opuścił Simone Rapp. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Sankt Gallen doszło do zmiany. Tim Staubli wszedł za Betima Fazlijego.

W 83. minucie kartką został ukarany Justin Roth, zawodnik Thun.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie gola pocieszenia strzelił Dennis Salanović. Asystę przy bramce zanotował Chris Kablan.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Sankt Gallen za Borisa Babica wszedł Moreno Costanzo, a w jedenastce Thun Nias Hefti zmienił Hirana Ahmeda.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik na 1-4 podwyższył Jeremy Guillemenot. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Víctor Ruiz.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Betim Fazliji80′
90′ Nias Hefti
Jordi Quintillà Guasch58′
83′ Justin Roth
Ermedin Demirović65′
Basil Stillhart
Boris Babic  3′, 34′ 90′
69′ Saleh Chihadeh
Cédric Jan Itten  67′
46′ 77′ Simone Rapp
Víctor Ruiz Abril
Andreas Hirzel
Armin Abaz
Nicola Sutter
Alain Wiss
90′ Hiran Ahmed
Moreno Costanzo90′
69′  89′ Dennis Salanović
Alessandro Kräuchi
Uros Vasic
Tim Staubli80′
77′ Ridge Munsy
Jérémy Bruno Guillemenot65′  90′

André David Oliveira Ribeiro

Zespół Thun zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Thun, a zawodnikom gości przyznał jedną.