Liga szwajcarska - 17. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Luzern 1-0 (0-0)

W starciu 17. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Young Boys Berno wygrała z Luzern 1-0 (0-0). Mecz na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern obejrzało 25 560 widzów.

17. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-12-07 19:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 25560 | Arbiter: A. Bieri
BSC Young Boys
FC Luzern
1
0
P. Schürpf 46' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 68 meczów jedenastka Young Boys Berno wygrała 34 razy i zanotowała 18 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Luzern i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Luzern Pascal Schürpf. W 61. minucie kartkę obejrzał Michel Aebischer z jedenastki gospodarzy.

W tej samej minucie trener Luzern postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Shkelqima Demhasaja. Na boisko wszedł Darian Males, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie Marvin Spielmann został zmieniony przez Nicolasa Ngamaleu. W 73. minucie Jean Nsamé został zmieniony przez Guillaume'a Hoaraua, co miało wzmocnić drużynę Young Boys Berno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rydera Matos na Francesca Margiottę.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Marcowi Burchowi, piłkarzowi Luzern. A trener Young Boys Berno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Feliksa Mambimbiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Roger Assalé. Między 85. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Luzern i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie w jedenastce Luzern doszło do zmiany. Eric Tia wszedł za Ibrahimę Ndiayego.

Lucas Alves de Araújo
34′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Marco Burch76′
Saidy Janko
Simon Grether89′
Frederik Sørensen
Stefan Knežević
61′ Michel Aebischer
David Mistrafovic88′
85′ Christian Fassnacht
Ibrahima Ndiaye90′
Christopher Martins Pereira
Lorik Emini2′
71′ Marvin Spielmann
Pascal Schürpf 46′ (samob.)
84′ Roger Claver Djapone Assalé
Shkelqim Demhasaj61′
73′ Jean-Pierre Nsame
Remo Arnold
71′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Lino Lang
Esteban Petignat
Darian Males61′
73′ Guillaume Hoarau
Francesco Margiotta78′
84′ Felix Khonde Mambimbi
Eric Tia90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej trzy. Piłkarze Young Boys Berno otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.