Liga szwajcarska - 14. kolejka Super League: FC Lugano - FC Basel 1893 0-3 (0-2)

10 listopada na Stadio di Cornaredo odbył się pojedynek 14. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lugano i FC Basel. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 3-0. Mecz obejrzało 3 620 widzów.

14. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-11-10 16:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 3620 | Arbiter: L. Tschudi
Arthur Cabral 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół FC Basel wygrał aż 19 razy, zremisował 10, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kemal Ademi wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, zdobywając bramkę w 12. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Valentin Stocker.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Basel: Erayowi Cömertowi w 21. i Fabianowi Freiowi w 25. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Basel w 32. minucie spotkania, gdy Fabian Frei strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Raoul Petretta.

W 34. minucie Nicola Dalmonte został zastąpiony przez Sandiego Lovrica. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lugano: Olivierowi Custodio w 54. i Mijatowi Mariciowi w 82. minucie. A trener Lugano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Holendra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Olivier Custodio.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Arthur Cabral. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fabian Frei.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Eray Ervin Cömert21′
82′ Mijat Marić
Raoul Petretta
Eloge Yao
Silvan Widmer
Marco Aratore
Kevin Bua
54′ 89′ Olivier Custodio Da Costa
Fabian Frei  32′ 25′
67′ Bálint Vécsei
Valentin Stocker
Alexander Gerndt
Taulant Xhaka74′
34′ Nicola Dalmonte
Blás Miguel Riveros Galeano
67′ Miroslav Czovilo
Samuele Campo
Stefano Alessandro Guidotti
Luca Zuffi74′
34′ Sandi Lovric
Arthur Mendonça Cabral70′  90′
89′ Filip Holender
Afimico Pululu84′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.