Liga szwajcarska - 14. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Sankt Gallen 1879 4-3 (2-2)

10 listopada na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern odbył się pojedynek 14. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i Sankt Gallen. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 4-3. Na stadionie zasiadło 28 645 widzów.

14. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-11-10 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 28645 | Arbiter: U. Schnyder
E. Demirović 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Zespół Young Boys Berno wygrał aż 38 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Boris Babic. Asystę zanotował Silvan Hefti.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Cédric Zesiger. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Michel Aebischer.

Niedługo po stracie bramki drużyna gości znów pokazała swoją wyższość. W 25. minucie Cédric Itten dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna Sankt Gallen krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Christian Fassnacht. Asystę przy golu zanotował Ulisses Garcia.

Między 31. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sankt Gallen i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Niestety David von Ballmoos bramkarz Young Boys Berno nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Marca Wolflego - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Niedługo później Cédric Zesiger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Frederika Hillesborga.

W 52. minucie kartkę dostał Jordi Quintillà, piłkarz Sankt Gallen.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sankt Gallen przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Ermedin Demirović. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Miro Muheim.

W 66. minucie Saidy Janko został zmieniony przez Jordana Lotombę. W 70. minucie w jedenastce Sankt Gallen doszło do zmiany. Jeremy Guillemenot wszedł za Borisa Babica. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jerememu Guillemenotowi z Sankt Gallen.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 80. minucie wynik ustalił Jean Nsamé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Nicolas Ngamaleu.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Nicolas Bürgy wszedł za Ulissesa Garcię. W następstwie utraty bramki trener Sankt Gallen postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Jordiego Quintillę i na pole gry wprowadził napastnika Axela Bakayokę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-3.

Dejan Stojanovic
82′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Silvan Hefti
66′ Saidy Janko
Yannis Letard43′
Fabian Lustenberger
Miro Max Maria Muheim35′
Frederik Sørensen
Leonidas Stergiou90′
 23′, 50′ 31′ Cédric Zesiger
Jordi Quintillà Guasch52′ 85′
90′ Michel Aebischer
Boris Babic  4′ 70′
 30′ 87′ Christian Fassnacht
Ermedin Demirović  55′
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Lukas Görtler
 80′ Jean-Pierre Nsame
Cédric Jan Itten  25′
Roger Claver Djapone Assalé
Víctor Ruiz Abril
46′ Marco Wolfli
Jonathan Klinsmann
82′ Nicolas Sandro Bürgy
Alain Wiss
66′ Jordan Lotomba