Liga szwajcarska - 13. kolejka Super League: FC Thun - FC Zürich 0-1 (0-1)

2 listopada na Stockhorn Arena odbyło się spotkanie 13. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Thun i FC Zürich. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Zürich 1-0. Na stadionie stawiło się 6 201 widzów.

13. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-11-02 19:00 | Stadion: Stockhorn Arena | Widzów: 6201 | Arbiter: S. Schärer
FC Thun
FC Zürich
0
1
B. Kramer 40'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 64 starcia zespół FC Zürich wygrał 36 razy i zanotował 12 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Thun oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Blaž Kramer wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Zürich, strzelając gola w 40. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Antonio Marchesano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Zürich.

Simon Sohm z FC Zürich w 58. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 34. minucie. W 63. minucie Marco Schönbächler został zastąpiony przez Vasilije Janjičicia.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w drużynie FC Zürich za Antonia Marchesana wszedł Kevin Ruegg, a w zespole Thun Justin Roth zmienił Hirana Ahmeda. Kibice Thun nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ridge'a Munsy'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nicola Sutter. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sven Joss z drużyny Thun i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w ósmej minucie.

W 87. minucie Miguel Rodrigues został zmieniony przez Nikkiego Havenaara, co miało wzmocnić zespół Thun. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pa Jagne'a na Tosina Aiyeguna. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tosina Aiyeguna z FC Zürich, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Simone Rappa z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Umaru Bangura
38′ Stefan Glarner
Dagou Willie Anderson Britto
8′ 82′ Sven Yannick Joss
Pa Modou Jagne88′
87′ Miguel Rodrigues
Bećir Omeragić
79′ Nicola Sutter
Toni Domgjoni
Grégory Karlen
Benjamin Kololli37′
70′ Justin Roth
Antonio Marchesano70′
Matteo Tosetti
Marco Schönbächler63′
Uros Vasic
Simon Sohm34′ 58′
90′ Simone Rapp
Blaž Kramer  40′
Andreas Hirzel
Andris Vanins
87′ Nikki Havenaar
Vasilije Janjičić63′
Chris Kablan
Denis Popovič
70′ Hiran Ahmed
Kevin Ruegg70′
Nias Hefti
Lavdim Zumberi
Saleh Chihadeh
Aiyegun Tosin88′ 89′
79′ Ridge Munsy

Przewaga drużyny Thun w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki oraz jednej czerwonej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.