Liga szwajcarska - 12. kolejka Super League: Neuchâtel Xamax - FC Luzern 2-0 (1-0)

W meczu 12. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 26 października, zespół Neuchâtel wygrał z Luzern 2-0 (1-0). Mecz na Stade de la Maladière obejrzało 5 685 widzów.

12. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-10-26 19:00 | Stadion: Stade de la Maladière | Widzów: 5685 | Arbiter: A. Bieri
Neuchâtel Xamax
FC Luzern
2
0
G. Karlen 11'
M. Ošs 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 starcia jedenastka Neuchâtel wygrała 20 razy i zanotowała 16 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neuchâtel w 11. minucie spotkania, gdy Gaëtan Karlen zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Maren Haile-Selassie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Neuchâtel.

W 57. minucie Blessing Eleke został zmieniony przez Dariana Malesa. W 67. minucie Gaëtan Karlen został zmieniony przez Taulanta Sulejmanova, co miało wzmocnić jedenastkę Neuchâtel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Margiottę na Rydera Matos.

Między 71. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Luzern.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Neuchâtel, strzelając kolejnego gola. W 80. minucie wynik ustalił Marcis Ošs. Po raz kolejny asystę zanotował Maren Haile-Selassie.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Neuchâtel doszło do zmiany. Pietro Di Nardo wszedł za Samira Ramiziego. Chwilę później trener Luzern postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Shkelqim Demhasaj, a murawę opuścił Pascal Schürpf. W 89. minucie w zespole Neuchâtel doszło do zmiany. Liridon Mulaj wszedł za Marena Haile-Selassiego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Lazar Ćirković
 80′ Marcis Ošs
Simon Grether71′
Léo Seydoux
Otar Kakabadze
Arbenit Xhemajli
Silvan Sidler
88′ Maren Haile-Selassie
Idriz Voca
Thibault Corbaz
Pascal Schürpf86′
84′ Samir Ramizi
Francesco Margiotta70′
 11′ 67′ Gaëtan Karlen
Lorik Emini
84′ Pietro Di Nardo
David Mistrafovic
88′ Liridon Mulaj
Shkelqim Demhasaj86′
Freddy Mveng Mbezele
Darian Males57′
67′ Taulant Sulejmanov
Ryder Matos70′ 74′
Noah Sylvestre
Eric Tia

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Luzern pokazał trzy żółte.