Liga szwajcarska - 12. kolejka Super League: FC Lugano - FC Sankt Gallen 1879 1-3 (0-2)

W starciu 12. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Lugano przegrała z Sankt Gallen 1-3 (0-2). Mecz na Stadio di Cornaredo obejrzało 3 285 widzów.

12. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-10-27 16:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 3285 | Arbiter: S. Schärer
Jordi Quintillà 42',89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów drużyna Lugano wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie żółtą kartkę dostał Miro Muheim z drużyny gości.

Nieoczekiwanie to piłkarze Sankt Gallen otworzyli wynik. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Cédric Itten. Bramka padła po podaniu Lukasa Görtlera.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Sankt Gallen, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Jordi Quintillà. Asystę zanotował Víctor Ruiz.

W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Aratorego, zawodnika gospodarzy.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Olivierowi Custodio, piłkarzowi Lugano.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie bramkę kontaktową zdobył Marco Aratore. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Francisco Rodriguez.

W 57. minucie za Alaina Wissa wszedł Betim Fazliji. Po chwili trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Moreno Costanzo, a murawę opuścił Boris Babic. Trener Lugano postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Francisca Rodrigueza i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Bottaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie Nicola Dalmonte został zmieniony przez Numę Lavanchy, a za Filipa Holendra wszedł na boisko Franklin Sasere, co miało wzmocnić zespół Lugano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ermedina Demirovicia na Axela Bakayokę. W 74. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mattii Bottaniemu z Lugano. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mattia Bottani z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 74. minucie.

Zawodnicy Sankt Gallen w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie Jordi Quintillà po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3. Asystę przy bramce zaliczył Moreno Costanzo.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Franklinowi Sasere'owi i Morenowi Costanzowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Leonidas Stergiou
 51′ 44′ Marco Aratore
Alain Wiss57′
47′ Olivier Custodio Da Costa
Jordi Quintillà Guasch  42′, 89′
63′ Francisco José Rodriguez Araya
Boris Babic63′
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Ermedin Demirović86′
83′ Filip Holender
Lukas Görtler
Alexander Gerndt
Cédric Itten  37′
70′ Nicola Dalmonte
Víctor Ruiz Abril
David da Costa
Jonathan Klinsmann
70′ Numa Lavanchy
Tim Staubli
63′ 74′ 88′ Mattia Bottani
Axel Mohamed Bakayoko86′
83′ 90′ Franklin Olanitori Sasere
Angelo Campos

Piłkarze Lugano obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.