Liga szwajcarska - 1. kolejka Super League: FC Sankt Gallen 1879 - FC Sion 1-0 (1-0)

W starciu 1. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 20 września, zespół Sankt Gallen wygrał z Sionem 1-0 (1-0). Mecz na Kybunpark w St. Gallen obejrzało 1 000 widzów.

B. Fazliji 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 76 pojedynków zespół Sankt Gallen wygrał 35 razy i zanotował 29 porażek oraz 12 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Arian Kabashi zastąpił Jareda Khasę.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ayouba Abdellaouiego z Sionu, a w 26. minucie Lawrence'a Atiego-Zigiego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Sankt Gallen zdobył Betim Fazliji w 38. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Ivanowi Marticiowi z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sankt Gallen.

Na drugą połowę zespół Sankt Gallen wyszedł w zmienionym składzie, za André Ribeira, Kwadwa Duaha weszli Florian Kamberi, Víctor Ruiz. W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ayoub Abdellaoui osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 18. minucie.

Trener Sionu postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Baltazara i na pole gry wprowadził napastnika Itaitingę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Gaëtan Karlen został zmieniony przez Jeana Ruiza, a za Patricka Luana wszedł na boisko Roberts Uldrikis, co miało wzmocnić drużynę Sionu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jérémy'ego Guillemenota na Thody'ego Youana oraz Basila Stillharta na Tima Staublego. W drugiej połowie nie padły bramki.

FC Sion
26′ Lawrence Ati-Zigi
Kevin Fickentscher
Miro Max Maria Muheim
Ayoub Abdellaoui18′ 57′
Leonidas Stergiou
Dennis Iapichino
46′ Kwadwo Duah
Arian Kabashi12′
 38′ Betim Fazliji
Ivan Martić45′
Alessandro Kräuchi
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira60′
Jordi Quintillà Guasch
Anto Grgić
77′ Basil Stillhart
Birama Ndoye
69′ Jérémy Bruno Guillemenot
Geoffroy Serey Die
Lukas Görtler
Gaëtan Karlen60′
46′ André David Oliveira Ribeiro
Patrick Luan dos Santos80′
Lukas Watkowiak
Timothy Bruce Fayulu
Yannis Letard
Jean Ruiz60′
77′ Tim Staubli
Sandro Theler
46′ Florian Kamberi
Edgar Antonio André
46′ Víctor Ruiz Abril
Cleilton Monteiro da Costa60′
Boubacar Faye Traorè
Jared Khasa12′
69′ Thody Élie Youan
Roberts Uldrikis80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Sankt Gallen pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.