Liga szwajcarska - 1. kolejka Super League: BSC Young Boys - Servette FC 1-1 (1-1)

21 lipca na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern odbyło się spotkanie 1. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i Servette. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 25 110 widzów.

1. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-07-21 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 25110 | Arbiter: A. Jaccottet
BSC Young Boys
Servette FC
1
1
M. Ngamaleu 5'
S. Wüthrich 31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół Servette wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W piątej minucie Nicolas Ngamaleu dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Miralem Sulejmani.

W 29. minucie kartką został ukarany Koro Kone, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sébastien Wüthrich wywołał eksplozję radości wśród kibiców Servette, strzelając gola w 31. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Timothé Cognat.

W 34. minucie Fabian Lustenberger został zastąpiony przez Nicolasa Bürgya. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Michaelowi Goncalvesowi z jedenastki gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 60. minucie Miralem Sulejmani został zmieniony przez Marvina Spielmanna, co miało wzmocnić zespół Young Boys Berno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Varola Taşara na Borisa Cespedesa w 71. minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Guillaume'owi Hoarauowi z Young Boys Berno. Była to 75. minuta spotkania.

Trener Servette postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Sébastiena Wüthricha i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Schalka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie Michel Aebischer został zmieniony przez Gianlucę Gaudina, co miało wzmocnić drużynę Young Boys Berno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Timothé Cognata na Christophera Routisa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Steve Rouiller
34′ Fabian Lustenberger
Vincent Julien Sasso
Cédric Zesiger
Anthony Sauthier
82′ Michel Aebischer
Varol Salman Tasar71′
 5′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Timothé Cognat85′
Vincent Olivier Sierro
Gaël Bella Ondoua
60′ Miralem Sulejmani
Miroslav Stevanović
Jean-Pierre Nsame
Sébastien Wüthrich  31′ 78′
75′ Guillaume Hoarau
Koro Issa Ahmed Koné29′
Marco Wolfli
Jöel Kiassumbua
34′ Nicolas Sandro Bürgy
Christopher Nzay Mfuyi
Saidy Janko
Christopher Routis85′
82′ Gianluca Gaudino
Alexis Antunes Gomez
Daniel Pedro Martinho Teixeira
Boris Cespedes71′
60′ Marvin Spielmann
Mychell Ruan da Silva Chagas
Felix Khonde Mambimbi
Alex Schalk78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Young Boys Berno dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.