Liga szwajcarska - 1. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Zürich 2-1 (1-1)

W meczu 1. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 19 września, drużyna Young Boys Berno wygrała z FC Zürich 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionie Wankdorf.

B. Kololli 5'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 87 razy. Drużyna Young Boys Berno wygrała aż 43 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 25.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy FC Zürich otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Benjamin Kololli.

Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Cédricowi Zesigerowi z Young Boys Berno.

Piłkarze Young Boys Berno nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Felix Khonde.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Zürich: Assanowi Torrezowi w 28. i Hekuranowi Kryeziu w 44. minucie. W tej samej minucie Benjamin Kololli został zastąpiony przez Salima Khelifiego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Hekuran Kryeziu osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 44. minucie. W 59. minucie w zespole FC Zürich doszło do zmiany. Nathan wszedł za Henriego Koide'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 69. minucie spotkania, gdy Christian Fassnacht strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Ulisses Garcia.

Cédric Zesiger z Young Boys Berno na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 16. minucie. Między 73. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Young Boys Berno: Felix Khonde, Ulisses Garcia, Nicolas Ngamaleu, Christian Fassnacht, Jean-Pierre Nsame, na ich miejsce weszli: Gianluca Gaudino, Jordan Lefort, Miralem Sulejmani, Meschack Elia, Theoson-Jordan Siebatcheu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Assana Torreza, Tobiasa Schättina zajęli: Blaž Kramer, Adrian Winter. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Tobias Schättin84′
85′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Lasse Sobiech
Silvan Hefti
Silvan Jeremy Wallner
Fabian Lustenberger
Toni Domgjoni
16′ 70′ Cédric Zesiger
Benjamin Kololli  5′ 44′
 69′ 89′ Christian Fassnacht
Hekuran Kryeziu44′ 56′
85′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Antonio Marchesano
Vincent Olivier Sierro
Simon Sohm
 24′ 73′ Felix Khonde Mambimbi
Assan Torrez Ceesay28′ 84′
89′ Jean-Pierre Nsame
Henri Koide59′
Joschua Neuenschwander
Živko Kostadinović
85′ Jordan Lefort
Dagou Willie Anderson Britto
Quentin Maceiras Pralong
Nathan Raphael Pelae Cardoso59′
73′ Gianluca Gaudino
Salim Khelifi44′
85′ Miralem Sulejmani
Stephan Vinicius Seiler
89′ Meschack Elia Lina
Adrian Winter84′
89′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Blaž Kramer84′

Drużyna Young Boys Berno zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Zürich przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Zürich wymienił czterech zawodników.