Lausanne - Grasshopper Club Zürich 3-1 (2-0). Liga szwajcarska - 10. kolejka Super League

17 października na Stade de la Tuilière odbył się pojedynek 10. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lausanne i Grasshopperu Club Zürich. Mecz zakończył się zwycięstwem Lausanne 3-1. Starcie obejrzało 3 811 widzów.

10. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-10-17 14:15 | Stadion: Stade de la Tuilière | Widzów: 3811 | Arbiter: Alain Bieri
Léo Bonatini 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna Grasshopperu Club Zürich wygrała aż 25 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Amdouni. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hicham Mahou.

W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Bendegúz Bolla, piłkarz gości.

Zespół Grasshopperu Club Zürich ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W ósmej minucie trafił Cameron Puertas.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Totiego z Grasshopperu Club Zürich, a w 23. minucie Fouada Chafika z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Grasshopperu Club Zürich rozpoczął w zmienionym składzie, za Hayao Kawabego, Totiego weszli Leonardo Campana, Ermir Lenjani. W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fouad Chafik z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 23. minucie.

W 57. minucie Trae Bailey zastąpił Toichiego Suzukiego. Niedługo później trener Lausanne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Brahima Ouattara, a murawę opuścił Trazié Zai. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Léo Bonatini.

W 69. minucie Mohamed Amdouni został zmieniony przez Joëla Geissmanna, a za Joëla Geissmanna wszedł na boisko Gabriel Barès, co miało wzmocnić drużynę Lausanne. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mamadou Sène'a na Shkelqima Demhasaja. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stjepana Kukuruzovicia z Lausanne, a w 77. minucie Georga Margreittera z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cameron Puertas z Lausanne. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Allan Arigoni, Djibril Diani, a na ich miejsce weszli Bendegúz Bolla, Christián Herc. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

André Campos Moreira
23′ 54′ Fouad Chafik
Bendegúz Bence Bolla6′ 85′
68′ Trazié Thomas Zai
Hayao Kawabe46′
 8′, 80′ (k.) 82′ Cameron Puertas Castro
Christián Herc85′
70′ Stjepan Kukuruzović
Dominik Robin Schmid
Hicham Mahou
Petar Pušić
 1′ 69′ Mohamed Zeki Amdouni
Mamadou Kaly Sène77′
57′ Trae Bailey Coyle
Leonardo Bonatini Lohner Maia  68′ (k.)
Melvin Feyçal Mastil
Mateo Matic
Mickaël Ange Nanizayamo
Allan Arigoni85′ 90′
57′ 90′ Toichi Suzuki
Florian Hoxha
71′ Gabriel Julien Dominique Barès
Ermir Lenjani46′
69′ 71′ Joël Geissmann
Nuno Filipe da Silva
Goduine Koyalipou
Djibril Diani85′
Jean Frederic Kouadio N'Guessan
Leonardo Campana Romero46′
68′ Brahima Ouattara
Shkelqim Demhasaj77′
Mayron Antonio George Clayton
Simone Stroscio

Przewaga zespołu Grasshopperu Club Zürich w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Lausanne w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.