Grasshopper Club Zurich - Fussballclub St. Gallen 1879 3-2 (2-2). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki Super League, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Grasshopperu wygrała ze St. Gallenem 3-2 (2-2). Starcie odbyło się na Letzigrund w Zurychu.

W  pojedynku 4. kolejki  Super League, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Grasshopperu wygrała  ze St. Gallenem  3-2 (2-2). Starcie odbyło się na Letzigrund w Zurychu.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów drużyna Grasshopperu wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy St. Gallenu otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Emmanuel Lath. W zdobyciu bramki pomógł Daouda Guindo.

Drużyna Grasshopperu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół St. Gallenu, strzelając kolejnego gola. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Schubert. Przy strzeleniu gola asystował Julian von Moos.

W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bendeguza Bollę z Grasshopperu, a w 16. minucie Mateja Maglicę z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Grasshopperu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 20. minucie gola kontaktowego strzelił Francis Momoh.

W 34. minucie żółtą kartką został ukarany Christian Witzig, zawodnik St. Gallenu.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie Tsiy Ndenge wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Emmanuelowi Lathowi z zespołu St. Gallenu. W 62. minucie Amir Abrashi zastąpił Christiana Herca.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Grasshopperu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Tsiy Ndenge po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole St. Gallenu doszło do zmiany. Randy Schneider wszedł za Lukasa Gortlera. W następstwie utraty gola trener St. Gallenu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Christiana Witziga i na pole gry wprowadził napastnika Jeremego Guillemenota. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Grasshopperu: Francis Momoh, Renat Dadaszow, Georg Margreitter, na ich miejsce weszli: Petar Pusic, Meritan Shabani, Tomas Ribeiro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emmanuela Latha, Basila Stillharta, Fabiana Schuberta zajęli: Alessio Besio, Leonidas Stergiou, Gregory Karlen.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Grasshopper: Georgowi Margreitterowi w 89. minucie i Petarowi Pusicowi w szóstej minucie doliczonego czasu meczu. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lawrence Ati-Zigi osłabiając tym samym drużynę St. Gallenu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Zespół St. Gallenu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom St. Gallenu w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna Grasshopperu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół St. Gallenu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.