Grasshopper Club Zurich - Fussballclub St. Gallen 1879 3-2 (2-0). Liga - 35. kolejka

19 maja na Letzigrund w Zurychu odbyło się starcie 35. kolejki Super League pomiędzy drużynami Grasshopperu i St. Gallenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grasshopperu 3-2.

19 maja  na Letzigrund w Zurychu odbyło się starcie  35. kolejki  Super League pomiędzy drużynami Grasshopperu  i St. Gallenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grasshopperu 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Grasshopperu wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Alessiowi Besiowi, zawodnikowi St. Gallenu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grasshopperu w 18. minucie spotkania, gdy Noah Loosli strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Dominik Schmid.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Basilowi Stillhartowi z St. Gallenu.

Zespół St. Gallenu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Grasshopperu, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Giotto Morandi. Przy strzeleniu gola asystował Leo Bonatini.

Na drugą połowę drużyna St. Gallenu wyszła w zmienionym składzie, za Alessia Besia wszedł Julian von Moos. W 59. minucie kartką został ukarany Andre Moreira, zawodnik Grasshopperu. W 60. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Jordi Quintilla.

W 64. minucie za Christophera Lungoyiego wszedł Victor Ruiz. Trener St. Gallenu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alexandre'a Jankewitza i na pole gry wprowadził napastnika Isaaca Schmidta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Między 64. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Grasshopperu: Brayan Riascos, Giotto Morandi, na ich miejsce weszli: Mamadou Sene, Francis Momoh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabiana Schuberta, Michaela Kemptera zajęli: Jeremy Guillemenot, Kwadwo Duah.

Niedługo później trener Grasshopperu postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dominika Schmida wszedł Li Lei, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Grasshopperu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Grasshopperu udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Grasshopperu doszło do zmiany. Bruno Jordao wszedł za Leo Bonatiniego.

Piłkarze Grasshopperu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 3-1 w 81. minucie zdobył Francis Momoh.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Amir Abrashi z drużyny Grasshopperu. W 87. minucie w jedenastce Grasshopperu doszło do zmiany. Georg Margreitter wszedł za Amira Abrashiego.

Drużyna St. Gallenu nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Kwadwo Duah.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Mamadou Sene, zawodnik Grasshopperu. Zespołowi St. Gallenu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Grasshopperu.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Grasshopperu, natomiast zawodnikom St. Gallenu przyznał dwie.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.