Fussballclub St. Gallen 1879 - Fussball Club Luzern 4-1 (1-0). Liga - 5. kolejka

W meczu 5. kolejki Super League, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna St. Gallenu wygrała z Luzern 4-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Kybunpark.

W  meczu 5. kolejki  Super League, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna St. Gallenu wygrała  z Luzern  4-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Kybunpark.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Luzern wygrała 21 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna St. Gallenu objęła prowadzenie. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Emmanuel Lath. Asystę zaliczył Jordi Quintilla.

W 10. minucie Nicky Beloko został zmieniony przez Samuele Campa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki St. Gallenu.

W 51. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Luzern Denis Simani. W 54. minucie w drużynie St. Gallenu doszło do zmiany. Randy Schneider wszedł za Christiana Witziga.

W tej samej minucie trener St. Gallenu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jordiego Quintillę wszedł Matej Maglica, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi St. Gallenu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi St. Gallenu udało się strzelić gola i wygrać.

Lukas Gortler wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Gallenu, strzelając kolejnego gola w 56. minucie pojedynku. W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy Luzern: Varol Tasar, Sofyan Chader, Asumah Abubakar, a na ich miejsce weszli Dejan Sorgic, Samuele Campo, Joaquin Ardaiz.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie bramkę pocieszenia zdobył Sofyan Chader. Asystę przy golu zanotował Asumah Abubakar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Gallenu w 69. minucie spotkania, gdy Chadrac Akolo zdobył czwartą bramkę. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jakubowi Kadakowi z zespołu Luzern. Była to 82. minuta meczu.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Luzern doszło do zmiany. Christian Gentner wszedł za Jakuba Kadaka. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Drużyna St. Gallenu była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników St. Gallenu żadną kartką, natomiast piłkarzom Luzern przyznał jedną żółtą.

Zespół St. Gallenu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Luzern wymieniła pięciu graczy.