Fussballclub St. Gallen 1879 - Football Club Lausanne-Sport 4-0 (1-0). Liga - 36. kolejka

22 maja na Kybunpark odbył się mecz 36. kolejki Super League pomiędzy drużynami St. Gallenu i Lausanne-Sportu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem St. Gallenu 4-0.

22 maja  na Kybunpark odbył się mecz  36. kolejki  Super League pomiędzy drużynami St. Gallenu  i Lausanne-Sportu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem St. Gallenu 4-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół St. Gallenu wygrał aż 11 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko sześć.

Asystę przy golu zanotował Julian von Moos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Gallenu w 23. minucie spotkania, gdy Kwadwo Duah zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kwadwo Duah z jedenastki St. Gallenu. Była to 31. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny St. Gallenu.

Drugą połowę zespół Lausanne-Sportu rozpoczął w zmienionym składzie, za Dioga Mendesa, Fouada Chafika, Goduine'a Koyalipou weszli Toichi Suzuki, Sofiane Alakouch, Hicham Mahou. Także w drużynie St. Gallenu w czasie przerwy zaszły zmiany, za Isaaca Schmidta wszedł Matej Maglica. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lausanne-Sport: Trae Coyle'owi w 52. i Sofiane'owi Alakouchowi w 59. minucie.

Zespół Lausanne-Sportu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka St. Gallenu, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Kwadwo Duah.

Lukas Gortler wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Gallenu, strzelając kolejnego gola w 65. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kwadwo Duah.

W tej samej minucie kartkę dostał Thomas Castella, zawodnik Lausanne-Sportu. W 69. minucie Jeremy Guillemenot został zmieniony przez Fabiana Schuberta. W tej samej minucie Kwadwo Duah został zmieniony przez Alexandre'a Jankewitza, co miało wzmocnić zespół St. Gallenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alvyna Sanchesa na Karima Sowa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Gallenu w 78. minucie spotkania, gdy Patrick Sutter zdobył czwartą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Victor Ruiz.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Zespół St. Gallenu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 16 celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom St. Gallenu, a piłkarzom Lausanne-Sportu pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.