Fussball Club Luzern - Grasshopper Club Zurich 1-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki Super League, które rozegrane zostało 10 sierpnia, drużyna Luzern zremisowała z Grasshopperem 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Swissporarena w Lucernie.

W  starciu 1. kolejki  Super League, które rozegrane zostało 10 sierpnia, drużyna Luzern zremisowała  z Grasshopperem  1-1 (1-1). Mecz odbył się na Swissporarena w Lucernie.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków zespół Luzern wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie kartkę obejrzał Asumah Abubakar z Luzern.

Marco Burch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Luzern, strzelając gola w 32. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Martin Frydek.

Jedenastka Grasshopperu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Renat Dadaszow. Bramka padła po podaniu Hayao Kawabego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Ardona Jashariego, zawodnika Luzern. W 60. minucie Renat Dadaszow został zmieniony przez Francisa Momoha.

W tej samej minucie Giotto Morandi został zmieniony przez Petara Pusica, a za Amira Abrashiego wszedł na boisko Christian Herc, co miało wzmocnić drużynę Grasshopperu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joaquina Ardaiza na Dejana Sorgica. Trener Luzern postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Mohameda Dragera i na pole gry wprowadził napastnika Varola Tasara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Luzern doszło do zmiany. Ibrahima Ndiaye wszedł za Asumaha Abubakara.

Po chwili trener Grasshopperu postanowił wzmocnić formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Li Leiego. Na boisko wszedł Tomas Ribeiro, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 83. minucie Jakub Kadak został zmieniony przez Samuele Campa, co miało wzmocnić drużynę Luzern. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hayao Kawabego na Meritana Shabaniego. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomasa Ribeira z Grasshopperu, a w 87. minucie Varola Tasara z drużyny przeciwnej.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Wyraźna przewaga jedenastki Luzern nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona osiem celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Luzern, a zawodnikom Grasshopperu pokazał jedną.

Zespół Luzern w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Grasshopperu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.