Football Club Lausanne-Sport - Football Club de Sion 1-2 (0-1). Liga - 35. kolejka

W starciu 35. kolejki Super League, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Lausanne-Sportu przegrał z Sionem 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stade Olympique de la Pontaise.

W  starciu 35. kolejki  Super League, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Lausanne-Sportu przegrał  z Sionem  1-2 (0-1). Mecz odbył się na Stade Olympique de la Pontaise.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Sionu wygrała aż 14 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Janowi Bamertowi z Sionu. Była to 25. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 32. minucie spotkania, gdy Anto Grgic strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sionu.

Na drugą połowę jedenastka Lausanne-Sportu wyszła w zmienionym składzie, za Jeana N'Guessana wszedł Goduine Koyalipou. Trener Lausanne-Sportu postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Marvina Spielmanna i na pole gry wprowadził napastnika Trae Coyle'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 70. minucie Hicham Mahou został zmieniony przez Toichiego Suzukiego. W 72. minucie Marquinhos Cipriano został zmieniony przez Dennisa Iapichina, a za Kevina Buę wszedł na boisko Musa Araz, co miało wzmocnić zespół Sionu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sofiane'a Alakoucha na Fouada Chafika oraz Adriena Trebela na Dioga Mendesa.

W 82. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sionu Kevin Fickentscher. W 85. minucie w drużynie Sionu doszło do zmiany. Gaetan Karlen wszedł za Baltazara.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Antowi Grgicowi z jedenastki Sionu.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Anto Grgic z Sionu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Sędzia nie ukarał zawodników Lausanne-Sportu żadną kartką, natomiast piłkarzom Sionu przyznał dwie żółte.

Zespół Lausanne-Sportu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Sionu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.