Football Club de Sion - Grasshopper Club Zurich 2-2 (1-0). Liga - 5. kolejka

13 sierpnia na Stade Tourbillon odbyło się spotkanie 5. kolejki Super League pomiędzy drużynami Sionu i Grasshopperu. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

13 sierpnia  na Stade Tourbillon odbyło się spotkanie  5. kolejki  Super League pomiędzy drużynami Sionu  i Grasshopperu. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Sionu wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Sionu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Stojilkovic. Asystę zaliczył Musa Araz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sionu.

Drugą połowę drużyna Grasshopperu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Meritana Shabaniego, Tsiego Ndengego weszli Renat Dadaszow, Petar Pusic. W 52. minucie żółtą kartkę dostał Filip Stojilkovic z zespołu Sionu.

W 54. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dimitri Cavare osłabiając tym samym drużynę Sionu.

Tomas Ribeiro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grasshopperu, zdobywając bramkę w 56. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Petar Pusic.

Chwilę później trener Sionu postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kevina Buę wszedł Joel Schmied, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Sionu utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Sionu udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grasshopperu w 63. minucie spotkania, gdy Renat Dadaszow strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Tomasa Ribeira.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Musa Araz, zawodnik Sionu. W 65. minucie za Cleitona wszedł Ilyas Chouaref. W tej samej minucie Filip Stojilkovic został zmieniony przez Gaetana Karlena, co miało wzmocnić zespół Sionu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomasa Ribeira na Nadjacka.

Drużyna Sionu wyrównała wynik meczu. W 67. minucie wynik ustalił Denis Poha.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Grasshopper: Francisowi Momohowi w 74. i Nadjackowi w 83. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Sionu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Sionu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Grasshopperu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.