Football Club de Sion - Association du Servette Football Club 3-3 (1-0). Liga - 36. kolejka

W pojedynku 36. kolejki Super League, który rozegrany został 22 maja, drużyna Sionu zremisowała z Servette FC 3-3 (1-0). Mecz odbył się na Stade Tourbillon.

W  pojedynku 36. kolejki  Super League, który rozegrany został 22 maja, drużyna Sionu zremisowała  z Servette FC  3-3 (1-0). Mecz odbył się na Stade Tourbillon.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Servette FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartką został ukarany Jan Bamert, zawodnik Sionu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 26. minucie spotkania, gdy Filip Stojilkovic zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Baltazar.

W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Valtona Behramiego z Servette FC, a w 45. minucie Marquinhosa Cipriana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sionu.

Na drugą połowę drużyna Sionu wyszła w zmienionym składzie, za Biramę Ndoye wszedł Musa Araz.

Zawodnicy Servette FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Alexis Antunes.

Chris Bedia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Servette FC, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Ricky.

W 58. minucie Kevin Bua został zastąpiony przez Gaetana Karlena. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Nathanaelowi Saintiniemu z jedenastki Sionu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Servette FC w 68. minucie spotkania, gdy Boris Cespedes strzelił z karnego trzeciego gola. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Servette FC: Moussa Diallo, Steve Rouiller, Timothe Cognat, a na ich miejsce weszli Valton Behrami, Roggerio Nyakossi, Ricky.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Alexis Antunes, zawodnik Servette FC.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 77. minucie bramkę kontaktową zdobył Cleiton.

W 78. minucie w drużynie Servette FC doszło do zmiany. Lois Mbongue wszedł za Alexisa Antunesa. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Chrisowi Bedii z Servette FC.

Zespół Sionu wyrównał wynik meczu. W 85. minucie Gaetan Karlen wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Cleitona.

W 86. minucie Chris Bedia został zmieniony przez Alexandre'a Patricio, co miało wzmocnić jedenastkę Servette FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marquinhosa Cipriana na Joela Schmieda. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Sionu w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna Sionu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Servette FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.