FC Zurych - Fussball Club Luzern 2-3 (2-2). Liga - 36. kolejka

W pojedynku 36. kolejki Super League, który rozegrany został 22 maja, drużyna FC Zurych przegrała z Luzern 2-3 (2-2). Mecz odbył się na Letzigrund.

W  pojedynku 36. kolejki  Super League, który rozegrany został 22 maja, drużyna FC Zurych przegrała  z Luzern  2-3 (2-2). Mecz odbył się na Letzigrund.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Jedenastka Luzern wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zurych w drugiej minucie spotkania, gdy Tosin Aiyegun strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Assan Ceesay.

Zespół Luzern ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Zurych, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Assan Ceesay. Asystę przy golu zaliczył Adria Guerrero.

Piłkarze Luzern odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie gola kontaktowego strzelił Ibrahima Ndiaye.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Samuele Campo. Bramka padła po podaniu Asumaha Abubakara.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Luzern przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie wynik ustalił Filip Ugrinic. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Samuele Campo.

W 60. minucie Blerim Dzemaili został zastąpiony przez Stephana Seilera. W tej samej minucie w drużynie FC Zurych doszło do zmiany. Bledian Krasniqi wszedł za Antonia Marchesana. Chwilę później trener Luzern postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samuele Campa wszedł Marvin Schulz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Luzern utrzymać prowadzenie.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Filip Ugrinic z drużyny Luzern. Była to 69. minuta spotkania. Niedługo później trener FC Zurych postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Assana Ceesaya. Na boisko wszedł Blaz Kramer, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Fidan Aliti został zmieniony przez Fabiana Rohnera, a za Ousmane'a Doumbię wszedł na boisko Ante Coric, co miało wzmocnić jedenastkę FC Zurych. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Ugrinica na Lorika Eminiego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Arbiter nie ukarał zawodników FC Zurych żadną kartką, natomiast piłkarzom Luzern przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.