FC Zürich - Servette FC 2-2 (0-1). Liga szwajcarska - 7. kolejka Super League

W meczu 7. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 21 września, zespół FC Zürich zremisował z Servette 2-2 (0-1). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 7 104 widzów.

7. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-09-21 20:30 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 7104 | Arbiter: Adrien Jaccottet
K. Imeri 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań jedenastka Servette wygrała 22 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Théo Vallsowi z drużyny gości.

W 14. minucie Timothé Cognat został zmieniony przez Kastriota Imeriego. W 45. minucie kartką został ukarany Bećir Omeragić, piłkarz gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Servette nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Théo Valls dał prowadzenie swojej jedenastce z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Servette.

Trener FC Zürich postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Degnand Gnonto, a murawę opuścił Akaki Gogia.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Adrià Guerrero. Sytuację bramkową stworzył Assan Torrez.

Między 51. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Zürich oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Zürich w 69. minucie spotkania, gdy Ante Czorić zdobył drugą bramkę. Między 70. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Servette: Alex Schalk, Anthony Sauthier, Boris Cespedes, na ich miejsce weszli: Alexis Antunes, Moussa Diallo, David Douline. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ante Czoricia, Moritza Leitnera zajęli: Bledian Krasniqi, Marc Hornschuh.

Zawodnicy Servette odpowiedzieli strzeleniem gola. W 87. minucie wynik ustalił Kastriot Imeri.

W doliczonym czasie gry w zespole FC Zürich doszło do zmiany. Blerim Dzemaili wszedł za Assana Torreza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Jérémy Frick
45′ Bećir Omeragić
Gael Clichy
73′ Moritz Leitner
Timothé Cognat14′
Ousmane Doumbia
Théo Valls  45′ (k.) 11′
 47′ 51′ Adrià Guerrero Aguilar
Boris Cespedes68′ 75′
 69′ 73′ Ante Czorić
Sylvio Ronny Rodelin
46′ Akaki Gogia
Grejohn Kyei
67′ 90′ Assan Torrez Ceesay
Alex Schalk70′
Živko Kostadinović
Edin Omeragic
73′ Marc Hornschuh
Moussa Diallo75′
Lindrit Kamberi
Roggerio Nyakossi
Fabian Daniel Rohner
Yoan Severin
90′ Blerim Dzemaili
Nicolas Vouilloz
73′ Bledian Krasniqi
Alexis Antunes Gomez70′
Stephan Vinicius Seiler
Ricardo Azevedo Alves
46′ Degnand Wilfried Gnonto
David Douline75′
Rodrigo Pollero López
Kastriot Imeri14′  87′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.