FC Zürich - FC Luzern 4-0 (3-0). Liga szwajcarska - 16. kolejka Super League

W spotkaniu 16. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 4 grudnia, jedenastka FC Zürich wysoko wygrała z Luzern 4-0 (3-0). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 9 540 widzów.

16. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-12-04 18:00 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 9540 | Arbiter: Lukas Fähndrich
M. Kryeziu 20'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 79 starć drużyna FC Zürich wygrała 30 razy i zanotowała 28 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Aiyegun Tosin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zürich w 12. minucie spotkania, gdy Antonio Marchesano strzelił drugiego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Aiyegun Tosin.

Niedługo później Mirlind Kryeziu wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Zürich, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Adrià Guerrero.

W 24. minucie sędzia ukarał kartką Antonia Marchesana, zawodnika gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Luzern wyszedł w zmienionym składzie, za Dejana Sorgicia, Davida Domgjoniego weszli Tsiy Ndenge, Simon Grether. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Nikoli Boranijaševiciowi z drużyny gospodarzy. Była to 47. minuta spotkania.

W 57. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Aiyegun Tosin z FC Zürich. Asystę przy bramce zaliczył Assan Torrez.

W 59. minucie Aiyegun Tosin został zastąpiony przez Blaža Kramera. W tej samej minucie trener FC Zürich postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Degnand Gnonto, a murawę opuścił Assan Torrez. A kibice Luzern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Varola Tasara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lorik Emini.

Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Zürich: Ousmane Doumbia, Nikola Boranijašević, Blerim Dzemaili, na ich miejsce weszli: Stephan Seiler, Fabian Rohner, Lindrit Kamberi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibrahimy Ndiaye, Christiana Gentnera zajęli: Nikola Čumić, Noah Rupp. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

David Domgjoni46′
 20′ Mirlind Kryeziu
Holger Badstuber
47′ 79′ Nikola Boranijašević
Lorik Emini62′
 12′ 24′ Antonio Marchesano
Marvin Schulz
88′ Blerim Dzemaili
Martin Frýdek Jr.
Adrià Guerrero Aguilar
Christian Gentner79′
78′ Ousmane Doumbia
Filip Ugrinic
 2′, 57′ 59′ Aiyegun Tosin
Dejan Sorgić46′
59′ Assan Torrez Ceesay
Ibrahima Ndiaye68′
Živko Kostadinović
Vaso Vasić
Marc Hornschuh
Patrick Farkas
88′ Lindrit Kamberi
Simon Grether46′
79′ Fabian Daniel Rohner
Silvan Eli Sidler
Akaki Gogia
Tsiy William Ndenge46′
Bledian Krasniqi
Noah Manuel Rupp79′
78′ Stephan Vinicius Seiler
Varol Salman Tasar62′
59′ Degnand Wilfried Gnonto
Jordy Wehrmann
59′ Blaž Kramer
Nikola Čumić68′

Drużyna Luzern miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Luzern żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.