FC Zürich - FC Luzern 1-2 (0-2). Liga szwajcarska - 23. kolejka Super League

4 marca na Stadionie Letzigrund odbyło się spotkanie 23. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i Luzern. Starcie zakończyło się zwycięstwem Luzern 2-1.

L. Schaub 6'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 76 meczów zespół FC Zürich wygrał 29 razy i zanotował 26 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie Dejan Sorgić dał prowadzenie swojej jedenastce. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Martin Frýdek.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Luzern w szóstej minucie spotkania, gdy Louis Schaub strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hekuran Kryeziu z FC Zürich. Była to 22. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Zürich: Fabianowi Rohnerowi w 50. i Ousmane'owi Doumbii w 58. minucie. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce FC Zürich doszło do zmiany. Degnand Gnonto wszedł za Fabiana Rohnera.

W 60. minucie za Hekurana Kryeziu wszedł Stephan Seiler. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Zürich: Antoniowi Marchesanowi w 64. i Nathanowi w 71. minucie.

Piłkarze FC Zürich w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Antonio Marchesano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Degnanda Gnonto.

Po chwili trener Luzern postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Yvan Alounga, a murawę opuścił Ibrahima Ndiaye. W 85. minucie Jordy Wehrmann został zmieniony przez Lorika Eminiego, co miało wzmocnić zespół Luzern. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silvana Wallnera na Salima Khelifiego. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Pascalowi Schürpfowi z drużyny gości.

Zespołowi FC Zürich zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Luzern.

Marius Müller
86′ Silvan Jeremy Wallner
Silvan Eli Sidler
Bećir Omeragić
Stefan Knežević
71′ Nathan Raphael Pelae Cardoso
Marco Burch65′
Fidan Aliti
Martin Frýdek Jr.
22′ 60′ Hekuran Kryeziu
Varol Salman Tasar63′
50′ 60′ Fabian Daniel Rohner
Filip Ugrinic
Assan Torrez Ceesay
Ibrahima Ndiaye84′
58′ Ousmane Doumbia
Jordy Wehrmann85′
 78′ 64′ Antonio Marchesano
Ashvin Balaruban
86′ Salim Khelifi
Alejandro Carbonell Vallés
Marco Schönbächler
Lorik Emini85′
60′ Stephan Vinicius Seiler
Pascal Schürpf63′ 88′
60′ Degnand Wilfried Gnonto
Yvan Gregory Alounga Avebe84′

Drużyna Luzern była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze FC Zürich dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół FC Zürich w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.