FC Zürich - FC Lugano 3-0 (1-0). Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League

2 maja na Stadionie Letzigrund odbył się pojedynek 32. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i Lugano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Zürich 3-0. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

32. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-02 16:00 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 100 | Arbiter: Stefan Horisberger
FC Zürich
FC Lugano
3
0
A. Marchesano 37',54'
B. Kramer 58'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Lugano wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz 15 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Mijatowi Mariciowi, piłkarzowi Lugano.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zürich w 37. minucie spotkania, gdy Antonio Marchesano strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Zürich: Fidanowi Alitiemu w 40. minucie i Aiyegunowi Tosinowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Zürich.

Drugą połowę drużyna Lugano rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mattię Bottaniego wszedł Miroslav Czovilo. Drugą połowę zespół FC Zürich rozpoczął w zmienionym składzie, za Hekurana Kryeziu wszedł Lindrit Kamberi.

Trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Christopher Lungoyi, a murawę opuścił Mijat Marić. W 53. minucie kartkę dostał Miroslav Czovilo z Lugano.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Antonio Marchesano z FC Zürich. W 56. minucie Sandi Lovrić został zastąpiony przez Alexandra Gerndta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zürich w 58. minucie spotkania, gdy Blaž Kramer strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Po godzinie gry kartkę dostał Joaquín Ardaiz, zawodnik gości. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Zürich w tym sezonie, pojawił się Fabian Rohner, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Marca Schönbächlera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Zürich: Antonio Marchesano, Aiyegun Tosin, Blaž Kramer, na ich miejsce weszli: Stephan Seiler, Adrian Winter, Assan Torrez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jonathana Sabbatiniego, Adrii Guerrera zajęli: Stefano Guidotti, Mickaël Facchinetti.

W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Christopherowi Lungoyiemu z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Numa Lavanchy
46′ Hekuran Kryeziu
Mijat Marić37′ 46′
Nathan Raphael Pelae Cardoso
Reto Ziegler
40′ Fidan Aliti
Adrià Guerrero Aguilar88′
Ousmane Doumbia
Olivier Custodio Da Costa
45′ 78′ Aiyegun Tosin
Sandi Lovrić56′
69′ Marco Schönbächler
Asumah Abubakar-Ankra
Toni Domgjoni
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto75′
 37′ (k.), 54′ (k.) 78′ Antonio Marchesano
Mattia Bottani46′
 58′ 86′ Blaž Kramer
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos61′
Živko Kostadinović
Noam Baumann
46′ Lindrit Kamberi
Mickaël Facchinetti88′
69′ Fabian Daniel Rohner
Marcis Ošs
Nils Ramiro Reichmuth
Miroslav Czovilo46′ 53′
78′ Stephan Vinicius Seiler
Stefano Alessandro Guidotti75′
78′ Adrian Winter
Alexander Gerndt56′
86′ Assan Torrez Ceesay
Christopher Lungoyi46′ 90′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom FC Zürich, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.