FC Zürich - FC Lugano 1-0 (0-0). Liga szwajcarska - 10. kolejka Super League

16 października na Stadionie Letzigrund odbyło się spotkanie 10. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i Lugano. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Zürich 1-0. Na stadionie zasiadło 7 325 widzów.

10. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-10-16 20:30 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 7325 | Arbiter: Fedayi San
FC Zürich
FC Lugano
1
0
A. Ceesay 77'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków drużyna Lugano wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 15 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Assanowi Torrezowi z FC Zürich. W 64. minucie Žan Celar został zmieniony przez Mohameda Amourę.

Trener FC Zürich postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Blediana Krasniqiego i na pole gry wprowadził napastnika Degnanda Gnonto, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Blerim Dzemaili został zmieniony przez Ante Czoricia, co miało wzmocnić jedenastkę FC Zürich. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Asumaha Abubakara na Christophera Lungoyiego w 76. minucie. W 69. minucie arbiter ukarał kartką Kreshnika Hajriziego, piłkarza gości.

Jedynego gola meczu strzelił Assan Torrez dla drużyny FC Zürich. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Antonio Marchesano.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lugano w tym sezonie, pojawił się Yuri, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 81. minucie Mickaëla Facchinettiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 81. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Zürich: Antonio Marchesano, Bećir Omeragić, na ich miejsce weszli: Marc Hornschuh, Lindrit Kamberi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oliviera Custodio, Kreshnika Hajriziego zajęli: Luis Phelipe, Mohamed Belhaj. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Degnand Gnonto, zawodnik FC Zürich.

Sebastian Ogenna Osigwe
90′ Bećir Omeragić
Mickaël Facchinetti81′
64′ Blerim Dzemaili
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Ousmane Doumbia
Sandi Lovrić
Adrià Guerrero Aguilar
Olivier Custodio Da Costa81′
64′ Bledian Krasniqi
Numa Lavanchy
83′ Antonio Marchesano
Žan Celar64′
 77′ 51′ Assan Torrez Ceesay
Asumah Abubakar-Ankra76′
Živko Kostadinović
Amir Saipi
83′ Marc Hornschuh
Mohamed Belhaj Mahmoud81′
90′ Lindrit Kamberi
Yuri Antônio Costa da Silva81′
Fabian Daniel Rohner
Mohamed El Amine Amoura64′
64′ Ante Czorić
Luis Phelipe de Souza Figueiredo81′
Akaki Gogia
Leonid Srdic
Stephan Vinicius Seiler
Christopher Lungoyi76′
64′ 90′ Degnand Wilfried Gnonto
Kévin Monzialo
Rodrigo Pollero López
Nikolas Marcel Cristiano Muci

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FC Zürich, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Zespół FC Zürich w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.