FC Zürich - FC Basel 1893 2-0 (1-0). Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League

14 lutego na Stadionie Letzigrund odbył się pojedynek 20. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i FC Basel. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Zürich 2-0.

B. Kramer 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 94 razy. Jedenastka FC Basel wygrała aż 50 razy, zremisowała 28, a przegrała tylko 16.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Fidanowi Alitiemu, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Zürich w 26. minucie spotkania, gdy Antonio Marchesano strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 40. minucie sędzia przyznał kartkę Nathanowi z FC Zürich. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Zürich.

Drugą połowę zespół FC Basel rozpoczął w zmienionym składzie, za Eraya Cömerta wszedł Gonçalo Cardoso. A kibice FC Zürich nie mogli już doczekać się wprowadzenia Degnanda Gnonto. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Salim Khelifi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola.

W 72. minucie za Edona Zhegrovę wszedł Mamadou Sene. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Blaž Kramer z jedenastki gospodarzy. Trener FC Basel postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Orges'a Bunjaku i na pole gry wprowadził napastnika Afimica Pululu, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie w zespole FC Zürich doszło do zmiany. Hekuran Kryeziu wszedł za Antonia Marchesana.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Blaž Kramer. Asystę zaliczył Degnand Gnonto.

Minutę później sędzia ukarał kartką Fabiana Freia, zawodnika FC Basel. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Eray Ervin Cömert46′
40′ Nathan Raphael Pelae Cardoso
Timm Klose
17′ Fidan Aliti
Raoul Petretta
Toni Domgjoni
Pajtim Kasami
69′ Salim Khelifi
Edon Lulzim Zhegrova72′
Assan Torrez Ceesay
Fabian Frei90′
Ousmane Doumbia
Valentin Stocker
 26′ (k.) 87′ Antonio Marchesano
Orges Bunjaku83′
 90′ 77′ Blaž Kramer
Gonçalo Bento Soares Cardoso46′
87′ Hekuran Kryeziu
Luca Zuffi
Marco Schönbächler
Afimico Pululu83′
Adrian Winter
Mamadou Kaly Sene72′
69′ Degnand Wilfried Gnonto
Ricky van Wolfswinkel

Przewaga jedenastki FC Basel w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Basel pokazał jedną.

Jedenastka FC Zürich w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.