FC Zürich - BSC Young Boys 1-4 (0-3). Liga szwajcarska - 18. kolejka Super League

3 lutego na Stadionie Letzigrund odbyło się starcie 18. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i Young Boys Berno. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 4-1.

J. Siebatcheu 43',45',63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż 41 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 21.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartkę dostał Nicolas Ngamaleu, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 26. minucie spotkania, gdy Sandro Lauper strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Meschacka Elii.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Fabian Lustenberger z jedenastki gości.

Drużyna FC Zürich ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Theoson-Jordan Siebatcheu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Ponownie asystę zanotował Meschack Elia.

Prawie natychmiast Theoson-Jordan Siebatcheu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, strzelając kolejnego gola w 45. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki po raz trzeci pomagał Meschack Elia.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nathanowi z FC Zürich. Była to 48. minuta meczu. W 49. minucie karnego dla Young Boys Berno nie wykorzystał Nicolas Ngamaleu. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 56. minucie za Aiyeguna Tosina wszedł Degnand Gnonto. Kibice FC Zürich nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Schönbächlera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Salim Khelifi. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszego gola. W tej samej minucie w zespole FC Zürich doszło do zmiany. Toni Domgjoni wszedł za Antonia Marchesana.

Po chwili trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Felix Khonde, a murawę opuścił Nicolas Ngamaleu. W tej samej minucie w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Fabian Rieder wszedł za Sandra Laupera.

W 63. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Theoson-Jordan Siebatcheu z Young Boys Berno. Asystę przy golu zanotował Christian Fassnacht.

Między 68. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Fabian Lustenberger, Christian Fassnacht, Meschack Elia, na ich miejsce weszli: Ulisses Garcia, Gianluca Gaudino, Miralem Sulejmani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ousmane'a Doumbii, Blerima Dzemailego zajęli: Adrian Winter, Hekuran Kryeziu.

Piłkarze FC Zürich odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie gola pocieszenia strzelił Toni Domgjoni. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Degnand Gnonto.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Mohamed Ali Camara
48′ Nathan Raphael Pelae Cardoso
Fabian Lustenberger42′ 68′
Fidan Aliti
Jordan Lefort
69′ Ousmane Doumbia
Christian Fassnacht68′
56′ Aiyegun Tosin
Sandro Mike Lauper  26′ 62′
56′ Salim Khelifi
Michel Aebischer
69′ Blerim Dzemaili
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu 49′ (k.) 21′ 62′
56′ Antonio Marchesano
Ulisses Alexandre Garcia Lopes68′
56′  76′ Toni Domgjoni
Cédric Zesiger
69′ Hekuran Kryeziu
Gianluca Gaudino68′
56′ Marco Schönbächler
Fabian Rieder62′
69′ Adrian Winter
Miralem Sulejmani68′
56′ Degnand Wilfried Gnonto
Felix Khonde Mambimbi62′

Drużyna Young Boys Berno była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Young Boys Berno zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Young Boys Berno przyznał dwie.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.