FC Zürich - BSC Young Boys 1-2 (1-2). Liga szwajcarska - 30. kolejka Super League

22 kwietnia na Stadionie Letzigrund odbyło się starcie 30. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i Young Boys Berno. Mecz zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 2-1. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

30. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-04-22 20:30 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 100 | Arbiter: Adrien Jaccottet
F. Mambimbi 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 83 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż 43 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Zürich Hekuran Kryeziu.

W 19. minucie kartką został ukarany Jordan Lefort, piłkarz Young Boys Berno.

Drużyna FC Zürich ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Felix Khonde.

Niedługo później Blaž Kramer wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Zürich, strzelając gola w 29. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Blerim Dzemaili.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fabiana Rohnera z FC Zürich, a w 44. minucie Christophera Martinsa z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Quentinowi Maceirasowi z Young Boys Berno. W 61. minucie Toni Domgjoni został zmieniony przez Antonia Marchesana.

A trener Young Boys Berno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa Ngamaleu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Felix Khonde. W 67. minucie Jean-Pierre Nsame został zmieniony przez Theosona-Jordana Siebatcheu, co miało wzmocnić jedenastkę Young Boys Berno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiana Rohnera na Bećira Omeragicia. W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Aiyegunowi Tosinowi, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener FC Zürich postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Assan Torrez, a murawę opuścił Blaž Kramer. Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Young Boys Berno: Fabian Rieder, Christian Fassnacht, Quentin Maceiras, na ich miejsce weszli: Michel Aebischer, Nico Maier, Silvan Hefti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fidana Alitiego, Ousmane'a Doumbii zajęli: Degnand Gnonto, Stephan Seiler. Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Michelowi Aebischerowi z zespołu gości.

Jedenastce FC Zürich zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Young Boys Berno.

David von Ballmoos
33′ 72′ Fabian Daniel Rohner
Quentin Maceiras Pralong52′ 81′
7′ (samob.) Hekuran Kryeziu
Mohamed Ali Camara
Nathan Raphael Pelae Cardoso
Sandro Mike Lauper
84′ Fidan Aliti
Jordan Lefort19′
84′ Ousmane Doumbia
Meschack Elia Lina
69′ Aiyegun Tosin
Fabian Rieder74′
Benjamin Kololli
Christian Fassnacht75′
61′ Toni Domgjoni
Christopher Martins Pereira44′
Blerim Dzemaili
Felix Khonde Mambimbi  23′ 67′
 29′ 72′ Blaž Kramer
Jean-Pierre Nsame67′
Živko Kostadinović
Guillaume Faivre
Lindrit Kamberi
Silvan Hefti81′
72′ Bećir Omeragić
Cédric Zesiger
61′ Antonio Marchesano
Michel Aebischer74′ 84′
84′ Stephan Vinicius Seiler
Nico Maier75′
84′ Degnand Wilfried Gnonto
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu67′
72′ Assan Torrez Ceesay
Theoson-Jordan Siebatcheu67′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze FC Zürich otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.