FC Zürich - BSC Young Boys 1-0 (0-0). Liga szwajcarska - 15. kolejka Super League

28 listopada na Stadionie Letzigrund odbył się pojedynek 15. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Zürich i Young Boys Berno. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Zürich 1-0. Spotkanie obejrzało 15 338 widzów.

15. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-11-28 14:15 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 15338 | Arbiter: Alain Bieri
FC Zürich
BSC Young Boys
1
0
W. Gnonto 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Zespół Young Boys Berno wygrał aż 45 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 21.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Antoniowi Marchesanowi z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta meczu.

W 42. minucie Antonio Marchesano został zastąpiony przez Ante Czoricia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ulissesa Garcię z Young Boys Berno, a w 56. minucie Assana Torreza z drużyny przeciwnej. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Quentin Maceiras wszedł za Ulissesa Garcię.

Kibice Young Boys Berno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabiana Riedera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Vincent Sierro. W tej samej minucie w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Felix Khonde wszedł za Meschacka Elię. Chwilę później trener FC Zürich postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Blerima Dzemailego wszedł Marc Hornschuh, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ante Czoricia z FC Zürich, a w 80. minucie Michela Aebischera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Zürich w 83. minucie spotkania, gdy Degnand Gnonto zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Nikola Boranijašević.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 87. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Degnandowi Gnonto i Nicolasowi Ngamaleu.

Vincent Olivier Sierro62′
64′ Blerim Dzemaili
Michel Aebischer80′
Adrià Guerrero Aguilar
Christopher Martins Pereira84′
27′ 42′ Antonio Marchesano
Meschack Elia Lina62′
56′ 82′ Assan Torrez Ceesay
Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
65′ Blaž Kramer
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu87′
Živko Kostadinović
Leandro José Zbinden
64′ Marc Hornschuh
Jordan Lefort
Lindrit Kamberi
Fabian Lustenberger86′
Fabian Daniel Rohner
Quentin Maceiras Pralong62′
42′ 73′ Ante Czorić
Alexandre Tounde Dimitri Jankewitz
Akaki Gogia
Fabian Rieder62′
Stephan Vinicius Seiler
Miralem Sulejmani
65′  83′ 87′ Degnand Wilfried Gnonto
Aka Wilfried Kanga84′
82′ Aiyegun Tosin
Felix Khonde Mambimbi62′

Przewaga zespołu Young Boys Berno w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy FC Zürich dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna FC Zürich dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.