FC Vaduz - Servette FC 1-3 (1-1). Liga szwajcarska - 35. kolejka Super League

15 maja na Rheinpark Stadion odbył się mecz 35. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Vaduz i Servette. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Servette 3-1. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

35. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-15 20:30 | Stadion: Rheinpark Stadion | Widzów: 100 | Arbiter: Nikolaj Hänni
B. Fofana 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Servette w 11. minucie spotkania, gdy Miroslav Stevanović zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Theo Valls.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Kastriotowi Imeriemu z drużyny gości.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Yannick Schmid. Asystę przy golu zaliczył Joël Schmied.

W 41. minucie kartkę dostał Linus Obexer, zawodnik gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Vaduz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dejan Đokić, a murawę opuścił Tunahan Çiçek. A kibice Servette nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexisa Antunesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Kastriot Imeri. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie Alex Schalk dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Miroslav Stevanović.

W 70. minucie Fuad Rahimi został zmieniony przez Mohameda Coulibaly'ego. W tej samej minucie Gabriel Lüchinger został zmieniony przez Borisa Prokopiča, a za Cédrica Gassera wszedł na boisko Manuel Sutter, co miało wzmocnić jedenastkę Vaduz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Schalka na Boubacara Fofanę. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joëla Schmieda z Vaduz, a w 88. minucie Anthony'ego Sauthiera z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Servette, strzelając kolejnego gola. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik na 1-3 podwyższył Boubacar Fofana. Bramka padła po podaniu Theo Vallsa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Jérémy Frick
70′ Fuad Rahimi
Anthony Sauthier88′
86′ Joël Pascal Schmied
Steve Rouiller
 35′ Yannick Schmid
Yoan Severin
Pius Dorn
Gael Clichy
77′ Cédric Pascal Gasser
Timothé Cognat
70′ Gabriel Lüchinger
Theo Valls
41′ Linus Max Obexer
Boris Cespedes
46′ Tunahan Çiçek
Nicolas Vouilloz
70′ Boris Prokopič
Alexis Antunes Gomez56′
70′ Mohamed Moussa Coulibaly
Ricardo Azevedo Alves
46′ Dejan Đokić
Alexis Martial
77′ Manuel Sutter
Boubacar Fofana81′  90′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Vaduz. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Servette w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.