FC Vaduz - FC Sion 4-1 (1-1). Liga szwajcarska - 9. kolejka Super League

W meczu 9. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 28 listopada, zespół Vaduz wygrał z Sionem 4-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Rheinpark Stadion.

R. Uldriķis 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Sionu wygrała aż 12 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Guillaume'owi Hoarauowi z drużyny gości. Była to 16. minuta spotkania.

Tymczasem to zawodnicy Vaduz otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Tunahan Çiçek. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Dejan Đokić.

W 29. minucie Guillaume Hoarau został zmieniony przez Jareda Khasę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie Roberts Uldrikis wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Matteo Tosetti.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Sionu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edgara Andrégo wszedł Yamato Wakatsuki.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania dającą prowadzenie bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył Pius Dorn. Sytuację bramkową stworzył Milan Gajić.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Robertsowi Uldrikisowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vaduz w 54. minucie spotkania, gdy Tunahan Çiçek strzelił trzeciego gola.

Prawie natychmiast Mohamed Coulibaly wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vaduz, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Milana Gajicia.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Geoffroyowi Sereyowi i Denisowi Simaniemu. A kibice Vaduz nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matteo Di Giusto. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tunahan Çiçek. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cédrica Gassera z Vaduz, a w 90. minucie Baltazara z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Matteo Tosetti60′
66′ 84′ Denis Simani
Jan Alexandre Bamert
Yannick Schmid
Birama Ndoye
 46′ Pius Dorn
Dennis Iapichino
Milan Gajić
Edgar Antonio André46′
Nico Hug
Musa Araz
84′ Sandro Wieser
Luca Clemenza
 23′, 54′ 81′ Tunahan Çiçek
Geoffroy Serey Die66′ 76′
 59′ 65′ Mohamed Moussa Coulibaly
Guillaume Hoarau16′ 29′
81′ Dejan Đokić
Roberts Uldrikis  41′ 48′ 76′
Justin Ospelt
Timothy Bruce Fayulu
84′ 84′ Cédric Pascal Gasser
Ayoub Abdellaoui60′
84′ Fuad Rahimi
Nikita Vlasenko
81′ Boris Prokopič
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira76′ 90′
81′ Matteo Emilio Di Giusto
Gaëtan Karlen76′
Nicolae Milinceanu
Jared Khasa29′
65′ Manuel Sutter
Yamato Wakatsuki46′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.