FC Vaduz - FC Sion 3-0 (0-0). Liga szwajcarska - 28. kolejka Super League

W pojedynku 28. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 11 kwietnia, zespół Vaduz wygrał z Sionem 3-0 (0-0). Starcie odbyło się na Rheinpark Stadion.

D. Đokić 79',84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Sionu wygrał aż 13 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vaduz oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Vaduz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Dejan Đokić, a murawę opuścił Mohamed Coulibaly. Dejan Đokić spełnił oczekiwania trenera strzelając dwie bramki. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Cédric Gasser został zmieniony przez Tunahana Çiçeka.

W tej samej minucie w zespole Vaduz doszło do zmiany. Linus Obexer wszedł za Nica Huga. A kibice Sionu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yamata Wakatsukiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gaëtan Karlen. Po godzinie gry w drużynie Sionu doszło do zmiany. Sandro Theler wszedł za Ayouba Abdellaouiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vaduz w 75. minucie spotkania, gdy Gabriel Lüchinger zdobył pierwszą bramkę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Ivanowi Marticiowi z zespołu gości. Była to 77. minuta meczu.

W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Baltazar z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 37. minucie. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Vaduz doszło do zmiany. Yago Gomes wszedł za Matteo Di Giusto.

Zespół Sionu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Dejan Đokić. Przy zdobyciu bramki pomógł Milan Gajić.

Prawie natychmiast Dejan Đokić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vaduz, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Linus Obexer.

W 89. minucie w zespole Vaduz doszło do zmiany. Fuad Rahimi wszedł za Milana Gajicia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Kevin Fickentscher
16′ Joël Pascal Schmied
Ayoub Abdellaoui60′
56′ Cédric Pascal Gasser
Anto Grgić9′ 83′
21′ 56′ Nico Hug
Matteo Tosetti
 75′ Gabriel Lüchinger
Musa Araz
79′ Matteo Emilio Di Giusto
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira37′ 78′
89′ Milan Gajić
Gaëtan Karlen60′
56′ Mohamed Moussa Coulibaly
Roberts Uldrikis
Justin Ospelt
Timothy Bruce Fayulu
56′ Linus Max Obexer
Léo Lacroix
89′ Fuad Rahimi
Sandro Theler60′
79′ Yago Gomes do Nascimento
Guy Christian Zock Abep
56′ Tunahan Çiçek
Guillaume Hoarau82′
56′  79′, 84′ Dejan Đokić
Ľubomír Tupta83′
Manuel Sutter
Yamato Wakatsuki60′ 82′

Drużyna Vaduz zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Vaduz pokazał dwie żółte.

Drużyna Vaduz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.