FC Vaduz - FC Sankt Gallen 1879 2-1 (1-0). Liga szwajcarska - 21. kolejka Super League

W starciu 21. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 20 lutego, drużyna Vaduz zwyciężyła z Sankt Gallen 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Rheinpark Stadion.

A. Kräuchi 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Vaduz wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandra Wiesera z Vaduz, a w 21. minucie Musaha Nuhu z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Vaduz nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie Joël Schmied dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystował Boris Prokopič.

W 41. minucie Boris Prokopič zastąpił Gabriela Lüchingera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vaduz.

Trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Thody Youan, a murawę opuścił Musah Nuhu. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Linusa Obexera z Vaduz, a w 63. minucie Jérémy'ego Guillemenota z drużyny przeciwnej.

Drużyna Sankt Gallen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie Joël Schmied po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Milan Gajić.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Basilowi Stillhartowi z jedenastki gości. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vaduz doszło do zmiany. Manuel Sutter wszedł za Dejana Đokicia. W 76. minucie w jedenastce Sankt Gallen doszło do zmiany. Euclides Cabral wszedł za Boubacara Traorè'a.

Na murawie, jak to często zdarzało się Vaduz w tym sezonie, pojawił się Cédric Gasser, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Matteo Di Giusto. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Niedługo później Alessandro Kräuchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sankt Gallen, zdobywając bramkę w 80. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Tima Staublego.

Drużynie Sankt Gallen zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Vaduz.

Lawrence Ati-Zigi
 29′, 64′ Joël Pascal Schmied
Basil Stillhart67′
56′ Linus Max Obexer
Víctor Ruiz Abril
41′ Boris Prokopič
Jérémy Bruno Guillemenot63′ 64′
78′ Matteo Emilio Di Giusto
Jordi Quintillà Guasch
4′ Sandro Wieser
Kwadwo Duah
68′ Dejan Đokić
Boris Babic46′
Justin Ospelt
Lukas Watkowiak
78′ Cédric Pascal Gasser
Euclides da Silva Cabral76′
Fuad Rahimi
Yannis Letard
41′ Gabriel Lüchinger
Salifou Diarrassouba64′
Mohamed Moussa Coulibaly
Alessandro Kräuchi46′  80′
Tunahan Çiçek
Tim Elia Staubli46′
68′ Manuel Sutter
Thody Élie Youan46′

Przewaga drużyny Sankt Gallen w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Vaduz obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Vaduz wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.