FC Vaduz - FC Luzern 1-2 (1-2). Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League

W meczu 32. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 1 maja, drużyna Vaduz przegrała z Luzern 1-2 (1-2). Mecz na Rheinpark Stadion obejrzało 100 widzów.

32. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-01 18:15 | Stadion: Rheinpark Stadion | Widzów: 100 | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
M. Burch 12'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Luzern wygrała 12 razy i zanotowała dwie porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Luzern otworzyli wynik. W szóstej minucie Dejan Sorgić dał prowadzenie swojej jedenastce. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ibrahima Ndiaye.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Luzern w 12. minucie spotkania, gdy Marco Burch strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Louis Schaub.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Lüchinger. Bramka padła po podaniu Cédrica Gassera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Vaduz rozpoczął w zmienionym składzie, za Cédrica Gassera wszedł Pius Dorn. Także jedenastka Luzern wyszła w zmienionym składzie, za Martina Frýdeka wszedł Silvan Sidler. Trener Vaduz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Tunahan Çiçek, a murawę opuścił Matteo Di Giusto.

W tej samej minucie Manuel Sutter został zastąpiony przez Elvina Ibrisimovica. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Yago Gomes z jedenastki gospodarzy. Po chwili trener Luzern postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Louisa Schauba. Na boisko wszedł Lorik Emini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 84. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Stefan Knežević
46′ Cédric Pascal Gasser
Martin Frýdek Jr.46′
71′ 74′ Yago Gomes do Nascimento
Varol Salman Tasar88′
Nico Hug
Filip Ugrinic
 13′ Gabriel Lüchinger
Ibrahima Ndiaye
58′ Matteo Emilio Di Giusto
Jordy Wehrmann
58′ Milan Gajić
Louis Schaub80′
58′ Manuel Sutter
Dejan Sorgić  6′
Justin Ospelt
David Zibung
46′ Pius Dorn
Lucas Alves de Araújo
Fuad Rahimi
Silvan Eli Sidler46′ 84′
74′ Boris Prokopič
Samuel Alabi Borquaye
58′ Tunahan Çiçek
Lorik Emini80′
58′ Dejan Đokić
Yvan Gregory Alounga Avebe
58′ 88′ Elvin Ibrisimovic
Lino Lang

Zespół Vaduz zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Vaduz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.