FC Vaduz - FC Luzern 1-1 (0-1). Liga szwajcarska - 17. kolejka Super League

24 lutego na Rheinpark Stadion odbyło się starcie 17. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Vaduz i Luzern. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 5 widzów.

L. Schaub 24'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Luzern wygrała aż 12 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joëla Schmieda z Vaduz, a w 22. minucie Martina Frýdeka z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Luzern nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Louis Schaub. Przy zdobyciu bramki pomógł Jordy Wehrmann.

W 28. minucie kartkę dostał Tunahan Çiçek, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Luzern.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Milanowi Gajiciowi z drużyny gospodarzy. Na drugą połowę jedenastka Vaduz wyszła w zmienionym składzie, za Benjamina Büchla wszedł Justin Ospelt.

Niedługo później trener Vaduz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Dejan Đokić, a murawę opuścił Manuel Sutter. W 62. minucie Louis Schaub został zmieniony przez Ibrahimę Ndiayego. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pascala Schürpfa z Luzern, a w 68. minucie Denisa Simaniego z drużyny przeciwnej.

W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Matteo Di Giusto, Yago Gomes, a na ich miejsce weszli Mohamed Coulibaly, Gabriel Lüchinger. A kibice Luzern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lorika Eminiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jordy Wehrmann. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w jedenastce Luzern za Dejana Sorgicia wszedł Ashvin Balaruban, a w drużynie Vaduz Joël Schmied zmienił Elvina Ibrisimovica.

W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Ibrahimie Ndiayemu z Luzern.

Wysiłki podejmowane przez zespół Vaduz w końcu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wyrównującą bramkę dla drużyny Vaduz zdobył Matteo Di Giusto. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Elvin Ibrisimovic.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

FC Luzern
46′ Benjamin Büchel
Marius Müller
12′ 82′ Joël Pascal Schmied
Christian Schwegler
68′ Denis Simani
Stefan Knežević
Yannick Schmid
Marco Burch
Pius Dorn
Martin Frýdek Jr.22′
46′ Milan Gajić
Marvin Schulz
28′ Tunahan Çiçek
Varol Salman Tasar
70′ Mohamed Moussa Coulibaly
Pascal Schürpf66′
Nico Hug
Jordy Wehrmann70′
70′ Gabriel Lüchinger
Louis Schaub  24′ 62′
61′ Manuel Sutter
Dejan Sorgić82′
46′ Justin Ospelt
David Zibung
Cédric Pascal Gasser
Lucas Alves de Araújo
Fuad Rahimi
Ashvin Balaruban82′
61′ Dejan Đokić
Silvan Eli Sidler
70′ Yago Gomes do Nascimento
Alejandro Carbonell Vallés
70′  90′ Matteo Emilio Di Giusto
Lorik Emini70′
82′ Elvin Ibrisimovic
Ibrahima Ndiaye62′ 90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Luzern pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Luzern w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.