FC Vaduz - FC Lausanne Sport 0-3 (0-1). Liga szwajcarska - 23. kolejka Super League

W starciu 23. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna Vaduz przegrała z Lausanne 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Rheinpark Stadion.

L. Da Cunha 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Lausanne wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 25. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vaduz i jedną drużynie przeciwnej.

W 44. minucie Yannick Schmid został zastąpiony przez Kevina Iodice'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lausanne w 44. minucie spotkania, gdy Jonathan Bolingi strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Toichi Suzuki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lausanne.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter pokazał kartkę Linusowi Obexerowi, zawodnikowi gospodarzy. W trakcie przerwy trener Vaduz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Manuel Sutter, a murawę opuścił Elvin Ibrisimovic.

Między 47. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Na murawie, jak to często zdarzało się Lausanne w tym sezonie, pojawił się Marc Tsoungui, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Evanna Guessanda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vaduz: Linus Obexer, Matteo Di Giusto, Gabriel Lüchinger, na ich miejsce weszli: Cédric Gasser, Mohamed Coulibaly, Yago Gomes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Baresa, Hichama Mahou zajęli: Stéphane Cueni, Lucas Da Cunha.

W 85. minucie kartkę obejrzał Jonathan Bolingi z Lausanne.

Jedenastka Vaduz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej piątej minucie spotkania wynik na 0-2 podwyższył Marc Tsoungui.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Dwie minuty później kolejnego gola dla piłkarzy Lausanne strzelił Lucas Da Cunha. Asystę przy bramce zanotował Nikola Boranijašević.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Per-Egil Flo
44′ Yannick Schmid
Noah Loosli
Tunahan Çiçek
Gabriel Julien Dominique Barès79′
Pius Dorn
Hicham Mahou52′ 88′
79′ Gabriel Lüchinger
Stjepan Kukuruzović40′
46′ 73′ Linus Max Obexer
Toichi Suzuki47′
25′ 79′ Matteo Emilio Di Giusto
Cameron Puertas Castro
Milan Gajić
Evann Guessand72′
34′ 46′ Elvin Ibrisimovic
Jonathan Bolingi Mpangi Merikani  44′ 85′
Justin Ospelt
Thomas Castella
73′ Cédric Pascal Gasser
Marc Fred Tsoungui72′  90′
Nico Hug
Stéphane Edi Cueni79′
44′ Kevin Iodice
Brahima Ouattara
79′ Yago Gomes do Nascimento
Théo Rochat
79′ Mohamed Moussa Coulibaly
Pedro David Brazão Teixeira
46′ Manuel Sutter
Lucas Da Cunha88′  90′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Lausanne, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedenastka Vaduz wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.