FC Vaduz - FC Lausanne Sport 0-2 (0-0). Liga szwajcarska - 12. kolejka Super League

17 grudnia na Rheinpark Stadion odbył się mecz 12. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Vaduz i Lausanne. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lausanne 2-0.

A. Turkeš 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Lausanne wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandra Wiesera z Vaduz, a w 36. minucie Moritza Jenza z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Vaduz rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sandra Wiesera wszedł Cédric Gasser. Na drugą połowę zespół Lausanne wyszedł w zmienionym składzie, za Joëla Geissmanna wszedł Elton Monteiro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lausanne w 49. minucie spotkania, gdy Cameron Puertas strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Evann Guessand.

W 64. minucie Pius Dorn został zmieniony przez Sebastiana Santina. W tej samej minucie w drużynie Vaduz doszło do zmiany. Tunahan Çiçek wszedł za Dejana Đokicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lausanne w 64. minucie spotkania, gdy Aldin Turkeš zdobył z karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Cameronowi Puertasowi z jedenastki gości. Była to 67. minuta pojedynku. Chwilę później trener Lausanne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Gabriel Bares, a murawę opuścił Pedro Brazão. A trener Vaduz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Di Giusto. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Fuad Rahimi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Mory Diaw
71′ Fuad Rahimi
Nikola Boranijašević
Denis Simani
Moritz Jenz36′
Yannick Schmid
Noah Loosli
64′ Pius Dorn
Per-Egil Flo
Milan Gajić
Joël Geissmann46′
Linus Max Obexer
Cameron Puertas Castro  49′ 67′
25′ 46′ Sandro Wieser
Stjepan Kukuruzović77′
Gabriel Lüchinger
Pedro David Brazão Teixeira68′
64′ Dejan Đokić
Aldin Turkeš  64′ (k.) 77′
81′ Manuel Sutter
Evann Guessand90′
Justin Ospelt
Thomas Castella
46′ Cédric Pascal Gasser
Elton Monteiro Almada46′
Joël Pascal Schmied
Armel Junior Zohouri
71′ Matteo Emilio Di Giusto
Gabriel Julien Dominique Barès68′
81′ Yago Gomes do Nascimento
Isaac Osa's Schmidt77′
64′ Sebastian Santin
Trazié Thomas Zai77′
64′ Tunahan Çiçek
Josias Tusevo Lukembila90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.