FC Vaduz - FC Basel 1893 1-1 (0-0). Liga szwajcarska - 30. kolejka Super League

21 kwietnia na Rheinpark Stadion odbył się mecz 30. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Vaduz i FC Basel. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 25 widzów.

30. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-04-21 20:30 | Stadion: Rheinpark Stadion | Widzów: 25 | Arbiter: Lukas Fähndrich
FC Vaduz
FC Basel 1893
1
1
M. Gajić 85'
P. Kasami 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna FC Basel wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Basel.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Vaduz w tym sezonie, pojawił się Nico Hug, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Linusa Obexera. W 65. minucie w jedenastce FC Basel doszło do zmiany. Afimico Pululu wszedł za Edona Zhegrovę.

W 73. minucie Luca Zuffi został zastąpiony przez Dariana Males'a. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Matteo Di Giusto, Dejan Đokić, a na ich miejsce weszli Tunahan Çiçek, Manuel Sutter.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Basel w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 11 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Pajtim Kasami. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Valentin Stocker. W 85. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Milan Gajić.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Fabian Frei z drużyny gości. Była to 86. minuta meczu. W samej końcówce pojedynku w zespole FC Basel doszło do zmiany. Amir Abrashi wszedł za Valentina Stockera. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Edon Zhegrova19′ 65′
46′ Linus Max Obexer
Valentin Stocker89′
73′ Tunahan Çiçek
Luca Zuffi7′ 73′
 85′ (k.) Milan Gajić
Pajtim Kasami  79′
73′ Manuel Sutter
Arthur Mendonça Cabral
Justin Ospelt
Đorđe Nikolić
46′ Nico Hug
Gonçalo Bento Soares Cardoso
73′ Matteo Emilio Di Giusto
Amir Abrashi89′
Yago Gomes do Nascimento
Darian Males73′
Mohamed Moussa Coulibaly
Matías Damián Palacios
73′ Dejan Đokić
Afimico Pululu65′
Elvin Ibrisimovic
Ricky van Wolfswinkel

Sędzia nie ukarał zawodników Vaduz żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.