FC Vaduz - BSC Young Boys 0-2 (0-1). Liga szwajcarska - 34. kolejka Super League

W pojedynku 34. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 11 maja, zespół Vaduz przegrał z Young Boys Berno 0-2 (0-1). Mecz na Rheinpark Stadion obejrzało 100 widzów.

34. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-11 18:15 | Stadion: Rheinpark Stadion | Widzów: 100 | Arbiter: Luca Piccolo
FC Vaduz
BSC Young Boys
0
2
J. Siebatcheu 15'
C. Fassnacht 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Theoson-Jordan Siebatcheu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Young Boys Berno, strzelając gola w 15. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Jean-Pierre Nsame.

Między 18. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Young Boys Berno.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Milanowi Gajiciowi z jedenastki gospodarzy. Trener Vaduz wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borisa Prokopiča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Linus Obexer.

W 61. minucie Gabriel Lüchinger został zastąpiony przez Sebastiana Santina. Po chwili trener Young Boys Berno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Fabiana Riedera. Na boisko wszedł Christopher Martins, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedenastka Vaduz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 0-2 podwyższył Christian Fassnacht. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Felix Khonde.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Quentin Maceiras, piłkarz gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Quentin Maceiras Pralong90′ 90′
37′ Denis Simani
Mohamed Ali Camara27′
18′ Yannick Schmid
Jordan Lefort
Pius Dorn
Ulisses Alexandre Garcia Lopes
80′ Cédric Pascal Gasser
Sandro Mike Lauper
61′ Gabriel Lüchinger
Marvin Spielmann67′
61′ Linus Max Obexer
Gianluca Gaudino77′
Tunahan Çiçek
Fabian Rieder67′
53′ 88′ Milan Gajić
Jean-Pierre Nsame77′
80′ Matteo Emilio Di Giusto
Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok  15′
Justin Ospelt
Guillaume Faivre
Fuad Rahimi
Silvan Hefti90′
80′ Yago Gomes do Nascimento
Cédric Zesiger
61′ Boris Prokopič
Christian Fassnacht77′  79′
61′ Sebastian Santin
Christopher Martins Pereira67′
88′ Dejan Đokić
Miralem Sulejmani67′
80′ Manuel Sutter
Felix Khonde Mambimbi77′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Vaduz, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.