FC Sion - Servette FC 1-2 (0-1). Liga szwajcarska - 1. kolejka Super League

W spotkaniu 1. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 25 lipca, jedenastka Sionu przegrała z Servette 1-2 (0-1). Mecz na Stade de Tourbillon obejrzało 4 000 widzów.

1. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-07-25 16:30 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 4000 | Arbiter: Luca Piccolo
G. Kyei 53'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Sionu wygrała 16 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Itaitindze z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Servette w 31. minucie spotkania, gdy Kastriot Imeri zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Miroslav Stevanović.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Moussę Diallo, zawodnika Servette. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Servette.

Drugą połowę jedenastka Sionu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Itaitingę, Guy'ego Zocka weszli Ivan Martić, Musa Araz.

Zespół Sionu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Grejohn Kyei. Przy zdobyciu bramki pomógł Moussa Diallo.

W 56. minucie w jedenastce Sionu doszło do zmiany. Filip Stojilkovic wszedł za Gaëtana Karlena. W 58. minucie za Kastriota Imeriego wszedł Sylvio Rodelin. W 70. minucie Sandro Theler został zmieniony przez Anta Grgicia, a za Guillaume'a Hoaraua wszedł na boisko Roberts Uldrikis, co miało wzmocnić zespół Sionu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Théo Vallsa na Davida Douline'a.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Vincentowi Sasso z Servette. Była to 78. minuta pojedynku. Niedługo później trener Servette postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Grejohna Kyeiego wszedł Yoan Severin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie.

Mimo że drużyna Sionu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 128 ataków oddała tylko dziewięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Birama Ndoye. Asystę przy golu zaliczył Anto Grgić.

Zespołowi Sionu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Servette.

Steve Rouiller
 90′ Birama Ndoye
Vincent Julien Sasso78′
70′ Sandro Theler
Gael Clichy
Matteo Tosetti
Timothé Cognat
46′ Guy Christian Zock à Bep
Théo Valls78′
26′ 46′ Cleilton Monteiro da Costa
Boris Cespedes
Luca Zuffi
Miroslav Stevanović
56′ Gaëtan Karlen
Grejohn Kyei  53′ 89′
70′ Guillaume Hoarau
Kastriot Imeri  31′ 58′
Alexandros Safarikas
Edin Omeragic
46′ Ivan Martić
Roggerio Nyakossi
Jean Ruiz
Malik Sawadogo
46′ Musa Araz
Yoan Severin89′
70′ Anto Grgić
Alexis Antunes Gomez
56′ Filip Stojilković
David Douline78′
70′ Roberts Uldrikis
Sylvio Ronny Rodelin58′

Piłkarze Sionu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Servette w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.