FC Sion - FC Zürich 2-2 (1-1). Liga szwajcarska - 29. kolejka Super League

17 kwietnia na Stade de Tourbillon odbył się pojedynek 29. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i FC Zürich. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Mecz obejrzało 5 widzów.

29. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-04-17 18:15 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 5 | Arbiter: Lukas Fähndrich
F. Rohner 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 79 razy. Zespół FC Zürich wygrał aż 32 razy, zremisował 28, a przegrał tylko 19.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Aiyegun Tosin wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Zürich, strzelając gola w 14. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Benjamin Kololli.

Zespół Sionu wyrównał wynik meczu. W 41. minucie Guillaume Hoarau wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Dennis Iapichino.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sion: Sandrowi Thelerowi w 44. i Matteo Tosettiemu w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sionu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Musa Araz.

Po godzinie gry kartkę dostał Assan Torrez, piłkarz FC Zürich. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Zürich w tym sezonie, pojawił się Fabian Rohner, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Assana Torreza. W 71. minucie za Guillaume'a Hoaraua wszedł Jared Khasa.

Między 74. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Sionu postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ľubomíra Tuptę wszedł Jan Bamert, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola wyrównującego strzelił Fabian Rohner.

W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Musie Arazowi z Sionu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Yanick Brecher
44′ Sandro Theler
Bećir Omeragić
79′ Léo Lacroix
Hekuran Kryeziu
Birama Ndoye
Nathan Raphael Pelae Cardoso
79′ Dennis Iapichino
Fidan Aliti83′
45′ Matteo Tosetti
Toni Domgjoni74′
74′ 75′ Guy Christian Zock Abep
Aiyegun Tosin  14′
 52′ 90′ Musa Araz
Ousmane Doumbia
84′ Ľubomír Tupta
Assan Torrez Ceesay60′ 64′
Gaëtan Karlen
Antonio Marchesano74′
 41′ 71′ Guillaume Hoarau
Benjamin Kololli
Timothy Bruce Fayulu
Živko Kostadinović
84′ Jan Alexandre Bamert
Lindrit Kamberi
Jean Ruiz
Fabian Daniel Rohner64′  85′
75′ Anto Grgić
Silvan Jeremy Wallner
71′ Jared Khasa
Stephan Vinicius Seiler74′ 82′
Roberts Uldrikis
Degnand Wilfried Gnonto83′
Yamato Wakatsuki
Blaž Kramer74′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał sześć żółtych kartek piłkarzom Sionu, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Zürich w drugiej połowie wymienił czterech graczy.