FC Sion - FC Vaduz 0-2 (0-0). Liga szwajcarska - 22. kolejka Super League

28 lutego na Stade de Tourbillon odbyło się spotkanie 22. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Vaduz. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vaduz 2-0. Na stadionie stawiło się 5 widzów.

22. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-02-28 16:00 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 5 | Arbiter: Luca Cibelli
FC Sion
FC Vaduz
0
2
G. Lüchinger 73'
M. Coulibaly 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Sionu wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Guy'ego Zocka wszedł Matteo Tosetti.

Od 19. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Sionu. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Vaduz doszło do zmiany. Kevin Iodice wszedł za Joëla Schmieda. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Kevin Iodice z jedenastki gości. Była to 51. minuta meczu. Trener Vaduz postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Yaga Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Coulibaly'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vaduz w 73. minucie spotkania, gdy Gabriel Lüchinger zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 74. minucie w jedenastce Vaduz doszło do zmiany. Elvin Ibrisimovic wszedł za Dejana Đokicia.

A kibice Sionu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jareda Khasę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ivan Martić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vaduz w 90. minucie spotkania, gdy Mohamed Coulibaly strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Benjamin Büchel
76′ Ivan Martić
Fuad Rahimi
38′ Jan Alexandre Bamert
Joël Pascal Schmied43′
Birama Ndoye
Yannick Schmid
84′ Sandro Theler
Pius Dorn
18′ Guy Christian Zock Abep
Yago Gomes do Nascimento70′
Luca Clemenza
Gabriel Lüchinger  73′ (k.)
31′ Ľubomír Tupta
Linus Max Obexer
19′ Anto Grgić
Cédric Pascal Gasser
76′ Geoffroy Serey Die
Dejan Đokić74′
45′ 76′ Gaëtan Karlen
Matteo Emilio Di Giusto
Kevin Fickentscher
Justin Ospelt
84′ Jean Ruiz
Nico Hug
José Aguilar Martinez
Kevin Iodice43′ 51′
18′ Matteo Tosetti
Sebastian Santin
76′ Jared Khasa
Mohamed Moussa Coulibaly70′  90′ (k.)
76′ Roberts Uldrikis
Elvin Ibrisimovic74′
76′ Yamato Wakatsuki
Manuel Sutter

Przewaga jedenastki Sionu w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Sionu otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Vaduz wykorzystała wszystkie zmiany.