FC Sion - FC Sankt Gallen 1879 1-1 (1-0). Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League

13 lutego na Stade de Tourbillon odbyło się starcie 20. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Sankt Gallen. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

J. Guillemenot 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 pojedynków jedenastka Sankt Gallen wygrała 36 razy i zanotowała 28 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia sędzia pokazał kartkę Musahowi Nuhu, zawodnikowi Sankt Gallen.

Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Sionu trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Anto Grgić. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Jordiemu Quintilli z zespołu gości. W 15. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sionu.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie Jérémy Guillemenot wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Kwadwo Duah.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Robertsowi Uldrikisowi z Sionu. Była to 57. minuta meczu. Niedługo później trener Sionu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Gaëtan Karlen, a murawę opuścił Roberts Uldrikis. W tej samej minucie Baltazar został zastąpiony przez Guillaume'a Hoaraua.

A kibice Sankt Gallen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borisa Babica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Víctor Ruiz. Od 69 minuty boisko opuścili piłkarze Sionu: Ľubomír Tupta, Jean Ruiz, Sandro Theler, na ich miejsce weszli: Geoffroy Serey, Léo Lacroix, Matteo Tosetti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jérémy'ego Guillemenota, Kwadwa Duaha zajęli: Tim Staubli, Thody Youan. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Musah Nuhu3′
90′ Jean Ruiz
Betim Fazliji
Wesley David de Oliveira Andrade
Boubacar Faye Traorè
Guy Christian Zock Abep
Lukas Maria Görtler
 4′ (k.) Anto Grgić
Víctor Ruiz Abril69′
90′ Sandro Theler
Jordi Quintillà Guasch 15′ (k.) 15′
65′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Basil Stillhart
57′ 65′ Roberts Uldrikis
Jérémy Bruno Guillemenot  51′ 69′
80′ Ľubomír Tupta
Kwadwo Duah76′
Kevin Fickentscher
Lukas Watkowiak
90′ Léo Lacroix
Euclides da Silva Cabral
80′ Geoffroy Serey Die
Yannis Letard
90′ Matteo Tosetti
Alessandro Kräuchi
65′ Guillaume Hoarau
Tim Elia Staubli69′
65′ Gaëtan Karlen
Boris Babic69′
Yamato Wakatsuki
Thody Élie Youan76′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Sionu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.