FC Sion - FC Luzern 1-2 (0-0). Liga szwajcarska - 11. kolejka Super League

12 grudnia na Stade de Tourbillon odbyło się spotkanie 11. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Luzern. Starcie zakończyło się zwycięstwem Luzern 2-1.

V. Tasar 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 77 razy. Zespół Sionu wygrał aż 37 razy, zremisował 22, a przegrał tylko 18.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Geoffroya Sereya z Sionu, a w 25. minucie Marvina Schulza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 53. minucie spotkania, gdy Jan Bamert strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Anto Grgić.

Trener Luzern wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ibrahimę Ndiayego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Yvan Alounga. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Trener Sionu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jared Khasa, a murawę opuścił Matteo Tosetti. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Ibrahimie Ndiayemu z zespołu gości. Była to 68. minuta meczu.

Bramkarz Sionu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dejan Sorgić.

W 77. minucie w jedenastce Sionu doszło do zmiany. Birama Ndoye wszedł za Geoffroya Sereya. W 78. minucie Itaitinga został zmieniony przez Yamata Wakatsukiego.

Niedługo później Varol Tasar wywołał eksplozję radości wśród kibiców Luzern, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie pojedynku. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Gaëtan Karlen, Dennis Iapichino, a na ich miejsce weszli Sandro Theler, Jean Ruiz.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Marius Müller
90′ Sandro Theler
Silvan Eli Sidler83′
 53′ Jan Alexandre Bamert
Lucas Alves de Araújo
90′ Jean Ruiz
Filip Ugrinic
23′ 77′ Geoffroy Serey Die
Pascal Schürpf
63′ Matteo Tosetti
Louis Schaub80′
Roberts Uldrikis
Dejan Sorgić  72′
78′ Cleilton Monteiro da Costa
Yvan Gregory Alounga Avebe56′
Kevin Fickentscher
David Zibung
90′ Dennis Iapichino
Marco Bürki
77′ Birama Ndoye
Christian Schwegler83′
Edgar Antonio André
Alejandro Carbonell Vallés
90′ Gaëtan Karlen
Ibrahima Ndiaye56′ 68′
63′ Jared Khasa
Varol Salman Tasar80′  84′
78′ Yamato Wakatsuki

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Sionu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.