FC Sion - FC Luzern 1-1 (1-0). Liga szwajcarska - 7. kolejka Super League

23 września na Stade de Tourbillon odbył się pojedynek 7. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Luzern. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 000 widzów.

7. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-09-23 20:30 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 4000 | Arbiter: Fedayi San
FC Sion
FC Luzern
1
1
G. Hoarau 42'
L. Emini 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 80 razy. Jedenastka Sionu wygrała aż 37 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 19.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luzern: Marvinowi Schulzowi w 28. i Silvanowi Sidlerowi w 40. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 42. minucie spotkania, gdy Guillaume Hoarau strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sionu.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Geoffroyowi Sereyowi z Sionu. W 60. minucie Ibrahima Ndiaye został zmieniony przez Nikolę Čumicia.

W tej samej minucie w drużynie Luzern doszło do zmiany. Patrick Farkas wszedł za Silvana Sidlera. Trener Luzern postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Marvina Schulza i na pole gry wprowadził napastnika Yvana Aloungę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Farkasa z Luzern, a w 76. minucie Nathanaëla Saintiniego z drużyny przeciwnej.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sionu doszło do zmiany. Théo Berdayes wszedł za Wesleya. W 81. minucie Lorik Emini wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. W 86. minucie kartkę dostał Varol Tasar, piłkarz Luzern.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Silvan Eli Sidler40′ 60′
76′ Nathanaël Saintini
Varol Salman Tasar86′
55′ 90′ Geoffroy Serey Die
Ibrahima Ndiaye60′
73′ Wesley David de Oliveira Andrade
Jordy Wehrmann90′
 42′ 82′ Guillaume Hoarau
Marvin Schulz28′ 66′
82′ Kevin Bua
Severin Ottiger
73′ Théo Berdayes
Ardon Jasari
82′ Cleilton Monteiro da Costa
Yvan Gregory Alounga Avebe66′
90′ Vágner José Dias Gonçalves
Nikola Čumić60′
82′ Filip Stojilković

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Luzern przyznał cztery.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.