FC Sion - FC Luzern 1-1 (0-0). Liga szwajcarska - 34. kolejka Super League

12 maja na Stade de Tourbillon odbyło się starcie 34. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Luzern. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 100 widzów.

34. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-12 20:30 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 100 | Arbiter: Fedayi San
FC Sion
FC Luzern
1
1
J. Khasa 90'
V. Tasar 49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 79 spotkań drużyna Sionu wygrała 37 razy i zanotowała 19 porażek oraz 23 remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Marcowi Burchowi z drużyny gości. Była to 29. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Varol Tasar. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 56. minucie Gaëtan Karlen został zastąpiony przez Baltazara. W 72. minucie kartką został ukarany Musa Araz, zawodnik Sionu. Chwilę później trener Sionu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Roberts Uldrikis, a murawę opuścił Ivan Martić.

W tej samej minucie w zespole Sionu doszło do zmiany. Sandro Theler wszedł za Dennisa Iapichina. A trener Luzern wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lorika Eminiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Jordy Wehrmann. W 75. minucie Dejan Sorgić został zmieniony przez Yvana Aloungę, a za Varola Tasara wszedł na boisko Lino Lang, co miało wzmocnić drużynę Luzern. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anta Grgicia na Guy'ego Zocka.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Baltazara z Sionu, a w 90. minucie Christiana Schweglera z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Sionu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie wynik ustalił Jared Khasa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matteo Tosetti.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Marius Müller
74′ Ivan Martić
Christian Schwegler90′
Dimitri Kévin Cavaré
Lucas Alves de Araújo
Birama Ndoye
Marco Burch29′
74′ Dennis Iapichino
Silvan Eli Sidler
72′ Musa Araz
Varol Salman Tasar  49′ 83′
 90′ Jared Khasa
Filip Ugrinic
83′ Anto Grgić
Pascal Schürpf
Matteo Tosetti
Jordy Wehrmann75′
56′ Gaëtan Karlen
Simon Grether
74′ Sandro Theler
Stefan Knežević
Luca Clemenza
Alejandro Carbonell Vallés
56′ 83′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Lorik Emini75′
83′ Guy Christian Zock Abep
Yvan Gregory Alounga Avebe75′
74′ Roberts Uldrikis
Lino Lang83′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Sionu w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.