FC Sion - FC Lugano 1-1 (0-0). Liga szwajcarska - 10. kolejka Super League

W spotkaniu 10. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 17 stycznia, zespół Sionu zremisował z Lugano 1-1 (0-0). Mecz na Stade de Tourbillon obejrzało 5 widzów.

10. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-01-17 16:00 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 5 | Arbiter: Adrien Jaccottet
FC Sion
FC Lugano
1
1
A. Grgić 75'
F. Daprelà 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna Sionu wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sionu i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Lugano wyszła w zmienionym składzie, za Oliviera Custodio wszedł Miroslav Czovilo. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lugano: Fabiowi Dapreli w 54. i Numie Lavanchy w 59. minucie.

W 64. minucie za Siyara Doldura wszedł Luca Clemenza. W tej samej minucie trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joaquín Ardaiz, a murawę opuścił Alexander Gerndt. Między 64. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sionu: Gaëtan Karlen, Yamato Wakatsuki, na ich miejsce weszli: Roberts Uldrikis, Geoffroy Serey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Bottaniego, Jonathana Sabbatiniego zajęli: Christopher Lungoyi, Roman Macek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 75. minucie spotkania, gdy Anto Grgić zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 85. minucie w drużynie Lugano doszło do zmiany. Mickaël Facchinetti wszedł za Ákosa Kecskésa.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Sandrowi Thelerowi z jedenastki gospodarzy. Trener Sionu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edgara Andrégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Anto Grgić. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Sionu doszło do zmiany. Léo Lacroix wszedł za Matteo Tosettiego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lugano w końcu przyniosły efekt bramkowy. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Fabio Daprelà.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Mijat Marić
90′ Matteo Tosetti
Numa Lavanchy59′
Guy Christian Zock Abep
Sandi Lovric5′
 75′ (k.) 38′ 90′ Anto Grgić
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto68′
87′ Sandro Theler
Adrià Guerrero Aguilar
64′ Siyar Doldur
Olivier Custodio Da Costa46′
30′ 72′ Yamato Wakatsuki
Alexander Gerndt64′
64′ Gaëtan Karlen
Mattia Bottani64′
Kevin Fickentscher
Lucio Soldini
90′ Léo Lacroix
Mickaël Facchinetti85′
90′ Edgar Antonio André
Tommaso Centinaro
64′ Luca Clemenza
Miroslav Czovilo46′
72′ Geoffroy Serey Die
Roman Macek68′
Guillaume Hoarau
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos64′
64′ Roberts Uldrikis
Christopher Lungoyi64′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Lugano dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.